Hlavní menu
· O nás
· Odkazy
· HAFFO
Nejbližší akce
Žádná akce v následujících 40 dních
Nejnovější komentáře
[novinky] GRAN SASSO 2022
Napsal Luki v 23 říj : 22:32
Krása!Hanka

[novinky] Neofiko HISmaratón
Napsal Dája v 22 zář : 09:09
Co je pro me Hismaraton? Mnoho let budovana znacka [ více ... ]

[novinky] Letní dovoUheráci 2021
Napsal Štěpuch v 06 úno : 21:00
Paráda, La Saume čirá nádhera !!!

[novinky] Letní dovoUheráci 2021
Napsal Tom v 23 led : 21:43
Bomba, super a navíc jste to dobře podrtili.

[novinky] ŽULA KAM SE PODÍVÁŠ
Napsal Tom v 23 led : 21:13
nádhera


Kontakt
HOVRCH, z.s.
Železova louka 68
549 01 Nové Město nad Metují
IČ: 04700881
číslo účtu: 2600928477/2010

Email: karborund@centrum.cz
Vítejte,
Uživatelské jméno:

Heslo:


Pamatuj si mě

[ ]
Online
Hostí:11
Členů:0
Na této stránce:1
Členů: 1196, nejnovější: Jannajkq
Hledat Horolezecký oddíl Vrchoviny
Anketa

Kterého zvířete se cestou do skal bojíš nejvíc?


Klíště

Medvěd

Had

Policajt

Ochránce přírody

Turista ze sousedního státu

Úraz

HOVRCH Metodický den 11.11.2023
Oťas, Pondělí 18 září 2023 - 10:31:05 // Komentáře:0


Pozvánka od metodika oddílu na Metodické dny HOVRCHu v roce  2023: 

2023-metodika.jpg


24. BĚH NA KONÍČKA alias "běh novoměstských horolezců" - VÝSLEDKY
Oťas, Pondělí 07 srpna 2023 - 15:41:16 // Komentáře:0


konicek07_0.jpgAhoj, níže nalezenete protokol vystavený ředitelem závodu Ďoubixem o proběhlém 24. ročníku ultraběžeckého závodu "Běh na Koníčka" jenž se uskutečnil 23.6.2023...Protokol o průběhu závodu
Název závodu:
24. BĚH NA KONÍČKA "běh novoměstských horolezců"

Datum závodu: 23. 6. 2023
Pořadatel: HOVRCH
Místo konání (shromaždiště): vyhlídka Koníček u Přibyslavi
Průběh závodu: Závod proběhl za jasného počasí kolem 22°C. V závodu prošlo cílem celkem 16 závodnic/závodníků a 1 pes. Časový harmonogram závodu byl dodržen. Při závodě nebyl nikdo zraněn. Protest proti
závodu nebyl podán. Složení Jury:
Jaroslav Mervart (metodik HOVRCHu), Ota Krásný (HOVRCH), David Adamský (Mlýn - Masty)
Protest:
Jury nemusela v průběhu závodu řešit žádný protest

Ředitel závodu: Jan Ďoubal (HOVRCH)   Ředitel závodu schválil výsledky závodu v plném rozsahu s následujícím komentářem:   Na skvěle připravenou dráhu se postavilo 16 odvážlivců. Všichni závodníci se s tratí poprali bez ztráty kytičky, a proto lze akci považovat za úspěšnou. Rád bych touto cestou ještě vyzvedl výkon Vojty Adamského, který obsadil v absolutním pořadí parádní 6té místo, pokud ještě někdo rekord trati v budoucnu posune tak to bude určitě on! Všem díky za účast a příští rok na startovní čáře zdar. V Novém Městě nad

Metují                   Dne 7.8.2023                                                Jan Ďoubal
 
konicek2023_000.jpg
 
 
konicek2023_001.jpg
 
konicek2023_001.jpg
 
konicek2023_001.jpg
 
konicek2023_001.jpg
 
konicek2023_001.jpg
 
 
 
konicek2023_001.jpg
 


Metodické okénko - uzle a odsedky
Jarda, Středa 19 července 2023 - 23:06:29 // Komentáře:0


karabina_nt_trh_3_kn.jpg Před několika týdny byla možnost provádět trhací zkoušky na trhací stolici u hasičů ve Velkém Poříčí. Ač je těchto videí plný internet a každý se může podívat kolik vydrží jaký uzel na kterém laně, vidět to na vlastní oči je také velice zajímavé.
 
 
Na začátku podotýkám, že text níže je informativní a veškeré hodnoty se mohou měnit v závislosti na použitých materiálech, jeho stáří a poškození. Text i video slouží pouze k rozšíření povědomí o pevnostech materiálu. Pokud by byli nějaké nesrovnalosti, tak se ozvěte. Konstruktivní kritika k článku je na místě ;-)
 
Nosnost uzlu závisí na nosnosti lana a každý uzel snižuje celkovou nosnost lana. Z níže uvedených zkoušek se dá usuzovat, že například vůdcovský uzel má zhruba 37 % nosnosti lana, osmičkový 45 % nosnosti lana, devítkový  70 % pevnosti lana. De facto se většinou v literatuře dočtete, že uzle snižují pevnost o 30 – 50 % dle typu uzlu.
 
Na testování se použilo starší lano Beal Intervention  10mm o nosnosti 24kN.

Popis k uzlům v jednotlivých videích. Pro lepší představu, tak 1kN je necelých 100 Kg
 
Vůdcovský – vydržel zatížení 9,32 kN (tedy něco přes 900Kg)
 
Osmičkový - Vydržel zatížení 10,93 kN 
 
Devítkový - vydržel zatížení 17,5 kN
 
Lodní smyčka s pojistným uzlem- vydržel zatížení  15,46 kN
 
Lodní uzel jsme také zkoušeli navázat na hladkou trubku bez pojistného uzlu. Při zatížení cca 2 kN došlo k prokluzování lana. Z toho se dá usuzovat, že použití lodní smyčky ke kotvení k hladké trubce bez pojistného uzlu je velmi nebezpečné.  V přírodě používáme uzlu spíše ke kotvení ke stromu, kde tření přez kůru bude výrazně větší, ale i tak je použití pojistného uzlu na místě. 
 
Svázaná lana při slaňování vůdcovským uzlem
 
Velmi zajímavá věc pozorovat protáčení uzlu v zatížení. Viz video. Protáčení se však děje při zatížení od 1tuny, což by snad neměli vyvinout ani ti těžší lezci.   
 
Dračí smyčka - vydržela zatížení 15,07
 
V podstatě uzel vydržel větší zatížení než osmičkový uzel, na který se navazuje většina lezců. Ale z hlediska správného navázání je stále bezpečnější osmičkový – nosnost jedna tuna (osmičkový) je snad dostačující.  
 
Liščí smyčka na sedáku - prokluz při 5,02 kN
 
Drobný nešvar kdy se někdo, kdo nemá karabinu naváže na liščí smyčku přímo do oka sedáku (pro ty co neznají – ano, jde to). Na videu místo centrálního oka sedáku byla použita polyamidová smyce, která je měkčí než centrální oko sedáku. Předpokládali jsme, že se lano do smyce „zařízne“ a prokluzovat nebude. V podstatě proklouzlo při zatížení 500kg. Pokud by tento uzel byl použit na centrální oko sedáku (které je tužší), nebo na karabině která je hladká(v Hisu už takový případ byl) dá se předpokládat, že lano proklouzne i při menším zatížení. 
 
Karabina chycená v nýtu za nos, otevřená – prasknutí karabiny při 3,35 kN
 
V případě špatně založené presky a následnému pádu, je velice pravděpodobné přetržení karabiny. Na druhou stranu v případě pádu a dobrého prokluzu jističem, by lezec nemusel vyvinout takovou sílu k přetržení karabiny, ale jen třeba ohnutí. Záleželo by na váze lezce a jističi jaký dá prokluz. 
 
 
 
  • Níže přikládám videa, kde se testovaly odsedky. Z videí vyplývá, že odsedka udělaná z materiálu dyneema a pádovém faktoru 1, je velmi nebezpečná. Dobře obstála odsedka z dynamického lana Dynaclip, která se při pádovém faktoru 2, prodloužila o 20 cm.

Případné vysvětlení pádového faktoru: https://horezdar.cz/padovy-faktor/
 
 
Přetržení Dyneemy, pádový faktor 1 
 
Dynaclip, pádový faktor 2, prodloužení o 20 cm
 
 
 
Možný zdroj pro samostudium, Youtubový kanál Poříčských hasičů, lezců : https://www.youtube.com/@roperescuecz
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 


Běh na Koníčka 2023 - POZVÁNKA
Oťas, Čtvrtek 01 června 2023 - 14:52:18 // Komentáře:0


konicek07_0.jpgAhoj kamarádi,
 
přijměte pozvání na úžasný a dechberoucí běh - od vyhlídky k řece a jen krátké peklo při návratu od řeky bude!
Všechny příznivce dobrodružství zvu na 23. ročník Běhu na Koníčka, který se uskuteční v pátek 23. 6. 2023 od 17:00. Věřím, že si většina z vás nenahá 23. ročník ujít a sejdeme se v hojném počtu!

GPS startu a cíle: 50.3731339N, 16.1862403E

 Výsledky všech ročníků -http://www.hovrch.info/e107_plugins/content/content.php?content.403

Historie a pravidla závodu - http://www.hovrch.info/e107_plugins/content/content.php?content.402


SICÍLIE – leden/únor 2023
Petr, Středa 01 března 2023 - 17:54:54 // Komentáře:0


report ze zimní Sicílie v podání tří lezeckých a jednoho kiteboarding týmu...
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
1. tým: Tom, Najáda a Áda. Doprava autem. Doba pobytu necelé tři týdny.
2. tým: Víťák a Ondra. Doprava letecky. Doba pobytu týden.
3. tým: Petr, Anička a Luky. Doprava letecky. Doba pobytu týden, ale trochu posunutý oproti 2. týmu :-)
4. tým: Jíra a Jindra „Piškot“. Doprava autem. Doba pobytu na Sicílii týden. Doba pobytu v pevninské Itálii dalších pár týdnů.

 

Report od 2. týmu:

Pro mě to začalo už na výročce. Najáda, co seděl naproti mně, mě přesvědčil, jak fajn by bylo se k nim přidat na zájezd na Sicílii.
Neměl jsem ale v práci možnost vzít si tak dlouhou dovolenou jako kluci, tak jsme zvolili variantu letět jen na tejden (28.1. - 4.2.2023). Domluvil jsem se s Ondrou Holanem na termínu a bylo to.

Do Palerma jsme přiletěli v sobotu ráno v 9:30. Počkali jsme na batoh, půjčili si z Goldcar-u Fiat Panda a valili do San Vita lo Capa. Už v Palermu nás chytla docela silná přeháňka (stěrače to nesíhaly). Cestou jsme ještě nakoupili nějaký jídlo a odpoledne jsme už byli pod Katedrálou kopce Monte Monaco a mohli jsme lézt, protože v San Vitu už nepršelo. Stihli jsme vylézt 2 cesty a šlo se bydlet. (S Ádou, Najádou a Tomem.)

V neděli jsme jeli lézt někam dál do Custonaci na Rocca Di Cerriolo. Tahle oblast byla asi nejlepší na lehké cesty, ale byly tam samo i těžké. Svítilo nám slunko a dalo se lézt v triku. Prostě paráda cesty 2x delší než v HISu. Pozor, byly zde asi v dvou cestách příbytky holubů a skalních včel :-). Ale nikdo jsme žihadlo nedostali.

V pondělí jsme jeli lézt na pobřeží San Vita. Příjezd autem byl docela výzva pro řidiče. Cesta byla samej šutrák a jet tam nepojištěným autíčkem... Ale oblast taky suprová, protože cesty byly zase dlouhé, materiál celkem chytovatý a počasí nám přálo - svítilo slunko a k tomu ta zvuková kulisa moře - bájo.

V úterý se zhoršilo počasí, ale celý den nepršelo. Bylo to přesně na restday. Dopolko jsem podnikl výšlap s Tomovým kolem na Monte Monaco. Výhled na zamlžené okolí byl vykoupen tlačením kola po hardcore polňačce (spíš skalačce) ve větru a chvíli i dešti. A ještě mi hrklo v zádech. Byl jsem tam sám a tak jsem se nějak dokodrcal dolů do ubytka. Dali jsme oběd a vyrazili někam na tajné místo s termálními prameny. Ty jsme našli a užili si lázeň ve 40 stupňů teplé léčivé vodě se sirnými výpary. Ten den přiletěla 3. skupina Petr, Áňa a Luky, tak se to večer slavilo.

Ve středu jsem sotva vstal z postele kvůli lumbargu z kola, ale kromě růžové pilulky jsem dostal i spoustu rad jak z toho ven - to musíš rozlézt atd. Tak jsem jel s nima a tím, že tam budu sedět, ležet a relaxovat. To se ale nestalo, protože druhý ibalgin zabral a touha lézt byla velmi silná. Vyzkoušel jsem si 6b TR. A říkali že jsem ji vyběhl. Ale pak už se změnil stín a deltovali jsme do další oblasi poblíž – Never Sleeping-u. Takže to je ta oblast s krásnejma krápasama a fotky z Whats app-u "najdi Víťáka". Super nádhernej terén dlouhý linie (trochu víc silový než jsem si myslel).

Ve čtvrtek jsme lezli v Lost Worldu. To je ta mega jeskyně s krápasama pod vysílačem. Musí se tam slanit takovým 4-kovým terénem. Na zemi v jeskyni byly nějaké zlomené kousky krápníků - asi by se hodila přilba :-) Peckózní lezení pro získání takovejch těch fotek: jeskyně + špagát + lezec coby vzduchoplavec. Kombinace převisu a krápníků na kterých se dají dělat no handy, to je sen. Po mém nabažení (skoro) jsme s Ondrou odjeli na pobřeží do lehčích cest, které měly taky svůj půvab.

V pátek, což byl náš poslední lezecký den zájezdu, se lezlo zase na pobřeží s tím, že se šlo dál, hledat další jeskyně... ve kterých byly zase krápníky – překvapivě (Grotta del Cavallo). Počasí bylo opět prima a my si užili nádherný závěr zájezdu.

V sobotu jsme brzo ráno vstali, aby jsme stihli vrátit autíčko do půjčovny, odbavení batohu a odlet.
Tak sem bych se zas někdy rád vrátil.

Víťák

 
 
 
 
 


Report od 3. týmu:

My jsme to měli trochu sofistikovaný… lezecký matroš jsme doma klukům naložili do auta a do letadla jsme pak nastupovali jako dámičky, jen s malým příručním batůžkem (díky kluci). Komplexní servis zahrnoval i odvoz z letiště v Palermu taxíkem s hradeckou SPZkou :-)

Do San Vita jsme přijeli v pozdním odpoledni a jelikož měl Áda připravené pohoštění, tak z lezení nic nebylo… abych řekl pravdu, tak jsme s tím vlastně ani nepočítali. Bylo potřeba se nejdřív aklimatizovat. Hned další den ale naskakujeme do „rozjetého hovrch vlaku“ a frčíme do stěn! Postupně navštěvujeme lezecké sektory kolem San Vita, ale o tom už psal Víťák, takže je zbytečné se znova rozepisovat. Mimo lezení stíháme i dva výlety. Výstup na kopec Monte Monaco (532m) nad San Vitem a podvečerní výlet do historického městečka Erice (750m).

Ohledně oblasti San Vita můžu říct, že jsme byli všichni tři nadmíru spokojení. Krásné prostředí, rozmanitost stěn, krápasy i v lehčích cestách a struktura, která nežere prsty, takže jsme po týdnu lezení ještě klidně mohli pokračovat. Jojo, Víťáku… příští zimu klidně zase ;-)

Petr

Report od 1. týmu: nedodali


Report od 4. týmu: třeba bude samostatně??

Pár fotek pro ilustraci:

 


2023_sicilie_002.jpg
den bez ranní kávy, jako by nebyl 
Rocca Di Cerriolo
Rocca Di Cerriolo – Víťák
Rocca Di Cerriolo – Luky
Never Sleeping – Víťák a Luky
Never Sleeping – Víťák s Ondrou
Never Sleeping – najdi pro změnu Lukyho
skoro společná, kromě Toma a Ády
Lost World - povinná fotka
Lost World – Áda
Grotta del Cavallo – leze Luky (ve žlutém)
Grotta del Cavallo – leze Tom
cestou ze skal
Bunker – Luky v modrém a Petr v červeném 
Bunker – Luky
Bunker – Tom
Bunker – Anička
Crown of Aragon – Tom
Crown of Aragon – Tom a „pravidlo dvou pevných bodů“
San Vito z Monte Monaca
apartmán v San Vitu a Monte Monaco vzadu
rybárna
večerní gril
sicilská specialitka v Erice
pobřeží u San Vita od sektoru Bunker
 
 
 
2023_sicilie_027.jpg
potápěč Luky

 
 
 
 


Foto Petr a Tom


 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
...


BFP 2022 Obnovujem spojení !
MiraUherec, Pátek 06 ledna 2023 - 16:34:12 // Komentáře:0


plechovka_2022_uvod2.jpg

 
 
 
 
Boulder Free PártyDne 27.12.2022 se po dvouleté odmlce rozjíždí 27. ročník tradičních vánočních závodů.
A jízda to byla náramná! Tento ročník byl výjimečný novým systémem tvorby závodních bouldrů. 
Stavěčem se stal každý, kdo při návštěvě bouldrovky našel trochu času a ochoty zaznačit svůj kousek. 
Tak se bez větší námahy narodilo 52 rozličných bouldrů, dosavadní maximum. No já myslím že je to parádní způsob,
jak zajistit udržitelnost této tradice. Nevěřil jsem, že tu porci někdo dokáže v časovém limitu zdolat…Ále to jsem se pomýlil. Mládí vpřed, stáří hleď ;-D No prostě zas to bylo DOBRÝ !!!
A kdo tam nebyl, je pěknej… Jouda 

Díky všem za pomoc, v r.2023 to zase rozjedeme !
 
Štěpuch
 
PS: Salám je NEJVÍC
 
aaa_001_plech_2022.jpg
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Fotky by Dan Wolf & Míra


Pobočka žije
Dája, Sobota 26 listopadu 2022 - 20:23:57 // Komentáře:0


Aby se vědělo, že pobočka stále funguje !


 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Ahoj kamarádi.
 

Aby se vědělo, že pobočka stále funguje, byť poslední dobou není vůbec vidět a na HAFFO se pravděpodobně nedostaneme, rozhodl jsem se napsat tento článek.
Letos po dlouhé době, kdy jsme stavěli dům a učili se starat o dalšího člena rodiny (HOVRŠAČKU), jsme konečně oprášili dodávku a vyrazili za dobrodružstvím.
Z celkem třech našich zájezdů máme krátká videa.  

První kroky nás vedli na Šumavu, kde jsme brázdili cesty na kolách a v podstatě vyzkoušeli cestování naší dodávkou ve tříčlenné posádce.
Odkaz na video zde: https://youtu.be/jAyObOglHjA22pob1.jpgPo prvním zájezdu a vyzkoušení, že cestovat ve třech je naprostá pecka a vše je na pohodu, jsme se rozhodli přitvrdit a vyrazili s kamarády od nás z Přívratu za lezením do Ostrova. Po třech dlouhých rocích jsme si opět zalezli na krásném tvrdém písečku. Síla ani morál se kupodivu nikam nevytratili, a tak jsme si užili tu nádheru skal a oázu klidu co krajina v těchto končinách nabízí.
Odkaz na video zde: https://youtu.be/C8dRAFj42x4
Jako třetí a zatím poslední letošní zájezd vedl do letních jizerských hor a do Příhraz, kde jsme ještě nebyli. Zatoužili jsme prošmejdit místní skály, omrknout projekty a podívat se na KOBYLU.
Zájezd byl trochu propršený a předčasně ukončený onemocněním jednoho člena posádky.
Vše ale za to stálo, a tak se již těšíme na další a další cesty.
Odkaz na video zde: https://youtu.be/-4rsYCCh_uI

 Jura, Terka a Eliška
 
 
 
 
 
GRAN SASSO 2022
Petr, Sobota 22 října 2022 - 12:15:50 // Komentáře:18


Střední Itálii máme v merku už nějaký ten rok... trochu jsme se báli, aby splnila naše očekávání, a tak jsme zájezd stále odsouvali.


 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Až letos nás okolnosti přiměly k rozhodnutí... jedeme tam! Ve druhé půlce září jsme se tedy vypravili do neprobádaného terénu.  Naše cesta směřovala do centrální Itálie, do nejvyšších částí Apenin. Zde se rozkládá vápencové pohoří Gran Sasso, s vrcholy převyšujícími dva a půl kilometru... kdo by to zde čekal? A navíc s vrcholy, na které se už desítky let seriózně leze. Jižní část tohoto pohoří pak vytváří náhorní planinu, o které se píše jako o "italském Tibetu". No a když už dojedeme až sem, nesmíme vynechat pověstné Toskánsko, se svou neopakovatelnou krajinou a atmosférou.
 

Ale všechno popořadě.
 

Vyrážíme na noc, cesta je dlouhá, a tak si děláme další den zdravotní zastávku u moře, kde se ve 30 stupňových teplotách válíme u moře, couráme po okolních útesech a navštěvujeme večerní městečko. Už jsme ale myšlenkami v horách, co nás tam asi bude čekat? Je to jen kousek, a tak další den odpolko dorážíme zbytek cesty a z nadmořské výšky 0 se drápeme do sedla 1650m, které bude na několik dalších dní naší základnou.
 

První dojmy jsou pozitivní. Pěkné místo nad hranicí lesa, štěrkový parkáč na slepé cestě, ovce a pastevecké psi hned vedle. Výhledy zatím omezené, ale o to víc dramatické... všude kolem se převalují oblaka a scenérie se mění každou minutu. S přicházejícím podvečerem však mraky ubývají a před námi se otevírá pohled na severní panorama pohoří Gran Sasso.
 

gransasso002.jpg
 
 

V dalších dnech zde podnikáme túry, lezeme ferraty a samozřejmě i trochu toho opravdického lezení. Průvodce popisuje přes dvě stě vícedélkových výstupů na hlavní vrcholy Corno Grande, Corno Piccolo a Pizzo d´Intermésoli v různých obtížnostech. Převažují cesty lehčí, ale nejdete zde i třeba stosedmdesátimetrové 7c. Lezení v pevném vápenci, v krásně vrstvených stěnách a po úžasných pilířích, které oddělují dlouhé komíny a spáry. Místy to ani nepřipomíná horský vápenec, ale spíše nějaké slepencové skalní město. Některé cesty se dají proslanit k nástupu, u některých se musí dolézt lehčím terénem až na úplný vrchol, nebo hřeben a sejít pěšky. Panoramata jsou famózní a jelikož se pohoří zvedá z přímořských rovin, tak to ještě umocňuje jeho výšku. Nedaleká přítomnost Jadranu (je viditelný) a na druhé straně Středozemního moře pravděpodobně způsobuje tvorbu bohaté odpolední oblačnosti, která dotváří onu dramatickou atmosféru.
 

Pár fotek z lezení, ferratování a prostě z Gran Sassa:
 


 

 

 

u posledního štandu. na obzoru Jadran
 

 

 


 
Po pár dnech přejíždíme do jižní části pohoří. Označení "italský Tibet", si právem zaslouží. Krajina se úplně mění, mizí lesy a začínají převládat holé pláně, objevují se prastaré kamenné vesničky, z obrovské náhorní roviny vyrůstají malebné kopce, všude kolem pasoucí se stáda ovcí, koní a krav.

Dáváme zde jednu túru na kopec a prochajdu do momentálně vyschlé říční soutěsky. Nocleh na prázdném parkovišti.
 

 

 

 

 
 


 
V plánu je ještě Toskánsko, takže se přesouváme vnitrozemím trochu na sever. Vypínáme navigaci a podle mapy a intuice projíždíme po vedlejších silničkách i šotolinových polňačkách, abychom si užili toskánskou krajinu. Zvlněná krajina plná políček, vinic, cest lemovaných cypřišovými alejemi, vesnických usedlostí... příště by to ale chtělo na jaře, kdy je krajina barevnější. Nesmí chybět návštěva toskánské perly, města Sieny, se svým náměstím ve tvaru lastury (kulturní památka UNESCO)
 

město Siena
 


 
 


Navštěvujeme zde lezeckou oblast Monsummano, kousek od Florencie, s fotogenickým červeným vápencem a krásným lezením pro všechny výkonnostní lezce.


 

 

jeden zněkolika sektorů oblasti
 
 
 


A to je vše, co se dalo za 10 dní stihnout.
 

Petr a Káťa
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
...


HISmaraton 2023 - report a výsledky
Dája, Neděle 10 září 2023 - 09:15:43 // Komentáře:0


Patnáctý ročník HIS maratonu je minulostí. Report níže.

 
 
 
 
Po Covidové přestávce nebylo úplně jasné jestli nalezneme motivaci pro přípravu dalšího ročníku. Zajímavé bylo, že zájem projevovali povětšinou mladí závodníci, pro které byla účast na tomto podniku nevyzkoušenou legendou. Chtěli okusit především atmosféru nočního lezení. Předem registrovaných 21 dvojic dávalo předpoklad, že někdo přijde. Nakonec závodilo 66 srdcařů, kteří vylezli v průběhu 21,5 hodin 994 cest o celkové délce 11950 m.

Poděkování:
Samozřejmě obrovský dík patří všem partnerům, kteří nás podpořili a po tříleté přestávce zachovali přízeň. 
23hmr16.jpgDěkujeme také dobrovolníkům, kteří se podíleli na přípravě i následném úklidu HISu i závodníkům kteří přišli. 
 
 

Celý závod byl plný mimořádných výkonů. Ukázalo se, že stačí nadšení, týmová spolupráce, pozitivní přístup a dějí se neskutečné věci ;-) Všechny výkony jsou obdivuhodné a u HISmaratonu obzvláště platí, že „není důležité vyhrát, ale zúčastnit se“.

Kromě výkonosti bylo ve vložené soutěži hodnoceno Retro oblečení. Tuto cenu získal team Bezsvalovci.
 
 
 
Výsledky a statistiky jsou zde:

• Výsledky
• Motivační grafy
 
 
Fotogalerie ze závodu zde:
https://www.rajce.idnes.cz/dajahovrch/album/hismaraton-2023-15-rocnik
Systém zvýhodnění na nové a nejméně lezené cesty z minulých ročníků je velice oblíbený, proto za rok opět nějaké bonusové perly připravíme :-)

Informace z HIS síně slávy: 
1) Samozřejmě startuje nové kolo „off line“ soutěže Opuka Star. 
2) Složení elitního klubu Opuka Legends se letos nezměnilo a obsahuje pouze 10 legendárních jmen. 
3) Do klubu Opuka Master má po loňské první vlaštovce teoretickou šanci vstoupit příští rok dalších 16 jedinců.   

Více o HIS síni slávy naleznete zde:
http://www.hovrch.info/news.php?extend.773 Snad jste si HIS maratonu 2023 maximálně užili a těšíte se opět na další ročník.


   
Za HOVRCH z.s David.
 


HIS maraton 2023
Dája, Neděle 06 srpna 2023 - 12:04:04 // Komentáře:0


Start 15. ročníku HIS maratonu je na dohled. Sežeňte si parťáka, naberte sílu, zlepšete vytrvalost, připravte taktiku. Přijeďte nalézt vlastní fyzické i mentální hranice.


 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
HIS maraton 2023

Srdečně Vás jménem HOVRCH z.s. zvu na 15. ročník HIS maratónu, který se tradičně koná v Novém Městě nad Metují. Sám se divím, že jsme to společně vydrželi až k tomuto krásnému jubileum. Snad počínající pubertu překonáme minimálně k dvacetinám. Je asi zbytečné vysvětlovat zaběhlá pravidla, zejména když se od minulých ročníků v podstatě nic nezměnilo. Ale pojďme si to zrekapitulovat.   Závodníci mohou vystartovat již 8. září ve 21:00 hod. Ti opatrnější samozřejmě kdykoliv, až do 9.9. 16:00 hod. Stejně jako v minulosti bude i letos připraveno minimálně 150 cest. Závod bude ukončen, úderem 17:30 hod. Jak víte, jedná se o závod v lezení. A protože není v HISu těžkých cest, o výsledném pořadí musí rozhodnout vytrvalost, rychlost, ulezené metry, zvolená taktika. Cílem HIS maratonu povětšinou nejsou mimořádné výkony světového významu. Spíš, aby si každý zalezl, u toho zkusil překonat vlastní hranice a trošku se večer poklábosilo.

Na vítěznou houpačku slavnostně vkročí jen ti nejpřipravenější. Ovšem naši partneři připravili ohromné množství cen a je tak pravděpodobné, že každý kdo se vyhlášení zúčastní, kromě diplomu i něco věcného získá.

Abychom podpořili dobrou věc, stali jsme se pro letošní ročník partnerem http://nadruhyho.cz/ kteří vyhlašují vloženou soutěž o nejvíc retro vypadající závodní dvojici. „Nejlepší“ oblečení obdrží krásnou cenu odpovídající myšlence celé akce…   

Poleze se pravděpodobně 150 cest, podle pravidel z minula.

Pokračují dlouhodobé soutěže Opuka Legends, Opuka Master a Opuka Star, více o nich zjistíte např. zde: http://www.hovrch.info/news.php?extend.773

Do HISu jsou jako vždy v tento den zváni i všichni známí, příznivci a pamětníci lezení. V sobotu po 18.hodině se začneme scházet kolem ohniště při společném posezení, klábosení a vzpomínání na doby dávno či nedávno minulé. Náhodní pianisté, trumpetisté, kytaristé, umělci a kejklíři jsou samozřejmě vítání v průběhu celého závodu…

Již tradičně je i letos možné si předem objednat čerstvě zabité, vykuchané, nasolené a nakmínované pstruhy. Pán nám je doveze přímo do HISu v sobotu okolo 12 hodiny, kde je rozdistribuujeme a každý si je sám usmaží na obří Jaryn pánvičce. Objednávky je potřeba odeslat na níže uvedený email, nejpozději do středy před zahájením HIS maratonu. Platit se budou společně se startovným a je potřeba si je vyzvednout nejpozději do 14:00 hod sobotního dne.

Info k závodu

Závodní jednotka = dvojice, přičemž jeden může tahat maximálně polovinu z připravených cest. Hodnotí se jak obtížnost cesty, tak styl jakým ji prvolezec zdolal (RP, AF, saské stavění). Oprasení není styl, za který se získávají body. Na stylu druholezce příliš nezáleží, jeho úkolem je vysbírat expresky cestou vzhůru. Samozřejmě není povinností dvojice vylézt všecko, a tak záleží jen na jejich apetitu.

Protože je startovní listina omezena, doporučuji se registrovat předem na emailu david.adamskyZAVINÁČseznam.cz kam zašlete tyto údaje: Název dvojice + jméno, příjmení a email obou závodníků + jestli některý z lezců spadá do zvýhodněné kategorie (ženy / do 15 roků / nad 60 roků / nad 100kg / 100% invalida.

Závodní cesty budou upřesněny na pátečním, těsně předstartovním brífinku. Vezměte si psátko na zaškrtávání. Pivo a Ionťák bude - sebou půllitr. Dále si vezměte něco k opékání na místním roštu, nealko, či po závodu alko. Nezapomeňte přibalit čelovky a spací výbavu, abyste nemuseli předčasně opouštět rozjařené kamarády.

Od pátku 17:00 hod do soboty 18:00 hod bude HIS a Mordor uzavřen nezávodnímu lezení!

Nezapomeňte si vzít něco na zapisování. Startovné 300,- na dvojici. ( bude použito na pivo, kdyby něco náhodou zůstalo, přesuneme to na nákup jistících prostředků do HISu) !

Závodník se účastní akce dobrovolně a pořadatel nezodpovídá za úrazy vzniklé při těchto závodech, ani za úrazy vzniklé při další činnosti v areálu HISu. Účast na vlastní nebezpečí! Závod je určen především pro dospělé závodníky, v případě zájmu o start „dětských dvojic“ je nutné písemné povolení + dozor rodičů a předpokládá se již samostatná, rozumná úroveň lezení i jištění. Vše z důvodu, aby dvojice byla schopná samostatné činnosti, nezašpuntovala nějakou cestu a hlavně se nezranila.

Poleze se za každého počasí!

Pro nenadálé změny, sledujte www.hovrch.info, nebo případné dotazy směřujte na výše uvedený email.

Odkaz na report z posledního ročníku: http://www.hovrch.info/news.php?extend.994 

 
23hismp2.jpg
 
 
Z historie

Tento závod je i ukazatelem rozvoje HISu a lezení v Novém Městě nad Metují, dovolím si tedy připojit drobnou rekapitulaci

Před prvním ročníkem bylo v HISu zhruba 17 cest, které se daly relativně bezpečně lézt bez horního jištění.

Při konání prvního ročníku v roce 2007 bylo připraveno 20 cest o celkové délce 240m. Původní cesty byly dojištěny a v některých cestách staré lanové štandy nahradily řetězy s erární karabinou. Pro zdolání těchto dvaceti cest potřebovala vítězná dvojice 2hod:16min. ( průměrný čas na jednu cestu 6,8 min )

V roce 2008 se lezlo 26 cest o celkové délce 328m. Téměř všechny cesty už měly nové štandy a upravené nástupové plácky pokryté kobercem nastavily vysoký standard do příštích let. Vítězná dvojice zdolala tyto cesty za 2hod:10min. ( průměrný čas na jednu cestu 5 min )

V roce 2009 se lezlo 48 cest o celkové délce 622m. Kromě tří cest ( Šavle, Smyčkovaná, Mrcha ) měly všechny cesty osazeny řetězové štandy. Vítězná dvojice zdolala tyto cesty za 3hod:36min. ( průměrný čas na jednu cestu 4,5 min )

V roce 2010 byla poprvé překonána bájná BigWallová hranice 1 Km. Lezlo se 80 cest o celkové délce 1010m. Závod se rozšířil také do oblasti Mordor na zcela odlišný materiál. Vítězná dvojice zdolala tyto cesty za 6hod:42min. ( průměrný čas na jednu cestu 5 min )

V roce 2011 se lezlo jubilejních 100 cest o celkové délce 1220 m. Vítězná dvojice zdolala tyto cesty za 6hod:8min. ( průměrný čas na jednu cestu 3,5 min ) Závodu se účastnilo 32 dvojic a 3 dvojice úspěšně vylezly všech 100 cest.

V roce 2012 se lezlo 104 cest o celkové délce 1364 m. Vítězná dvojice zdolala tyto cesty za 6hod:4min. ( průměrný čas na jednu cestu 3,3 min ) Závodu se účastnilo 42 dvojic a 3 dvojice úspěšně vylezly všech 104 cest.

V roce 2013 se lezlo 110 cest o celkové délce 1425 m. Vítězná dvojice zdolala tyto cesty za 7hod:47min. ( průměrný čas na jednu cestu 4:14 min ) Závodu se účastnilo 33 dvojic a pouze vítězové zdolali všech 110 cest.

V roce 2014 se lezlo 110 cest o celkové délce 1425 m. Vítězná dvojice zdolala tyto cesty za 8hod:27min. ( průměrný čas na jednu cestu 4:36 min ) Závodu se účastnilo 39 dvojic a pouze vítězové zdolali všech 110 cest.

V roce 2015 se lezlo 110 cest o celkové délce 1425 m. Vítězná dvojice zdolala tyto cesty za 8hod:19min. ( průměrný čas na jednu cestu 4:32 min ) Závodu se účastnilo 31 dvojic a pouze vítězové zdolali všech 110 cest.

V roce 2016 byla zprůchodněna cesta proti proudu řeky do Nového světa a lezlo se 118 cest o celkové délce 1512 m. Vítězná dvojice zdolala tyto cesty za 9hod:02min. ( průměrný čas na jednu cestu 4:36 min ) Závodu se účastnilo 37 dvojic a pouze vítězové zdolali všech 118 cest.

V roce 2017 byl dokončen sektor Nový svět a lezlo se 140 cest o celkové délce 1752m. Vítězná dvojice zdolala tyto cesty za 11hod:49min. ( průměrný čas na jednu cestu 5:04 min ) Závodu se účastnilo 47 dvojic a pouze dvě dvojice zdolali všech 140 cest.   
V roce 2018 se lezlo 140 cest o celkové délce 1752m. Vítězná dvojice zdolala tyto cesty za 11hod:58min. ( průměrný čas na jednu cestu 5:07 min ) Závodu se účastnilo 46 dvojic a čtyři dvojice zdolali všech 140 cest.   

V roce 2019 se lezlo 140 cest o celkové délce 1780m. Vítězná dvojice zdolala 116 cesty za 19hod:30min. ( průměrný čas na jednu cestu 10:05 min ) Závodu se účastnilo 35 dvojic.   

V roce 2020 se lezlo 150 cest o celkové délce 1869m. Vítězná dvojice zdolala 101 cesty za 20hod:30min. ( průměrný čas na jednu cestu 12:10 min ) Závodu se účastnilo 30 dvojic. Celý rok byl poznamenán Covid omezením…

Letos polezeme po stejné trati jako minulý rok jen v okolí Mohykána se nám malinko prodloužilo pár cest.

Pravidla resp. důležité informace a návod:

• Je zakázáno vše, co by jsme museli zakazovat následující ročník.

• Startovní listina je omezena maximálním počtem 65 závodních dvojic.

• Dvojice která chce odstartovat přímo v 21:00 se musí předem registrovat na email david.adamskyZAVINÁČseznam.cz
Potřebujeme znát:
1) Název teamu
2) Lezec 1 - jméno-příjmení - email
3) Lezec 2 - jméno-příjmení - email
4) jestli některý z lezců spadá do zvýhodněné kategorie (do 15 roků, nad 60 roků, ženy, nad 100kg hmotnosti, 100% invalida) Těmto jedincům bude po dolezení ubráno 30 min z času.

• 24 hodin před zahájením závodu již elektronická předregistrace nebude možná.

• Nepředpokládá se, že by někdo plánoval startovat mezi 00:00 až 07:00 hod. Je-li taková dvojice, nechť svůj záměr konzultuje předem s pořadatelem, aby se nestalo, že startovací pistole bude ukryta pod polštářem spícího startéra.

• Před startem závodu cca od 19:00 hod, bude v HISu probíhat briefing, na kterém budou definitivně upřesněny veškeré lezené cesty. Lezecká dvojice v případě, že bude již emailem registrována, může obdržet svůj závodní formulář.

• Na startu dvojice dostane formulář (mapu a seznam cest), ten může během závodu zkontrolovat kdokoliv, tzn. nesmí se to nikam schovávat a musí to být viditelně přístupné všem zvědavcům. Pořadatelské kolonky nevyplňujte! Kdo formulář po ukončení závodu neodevzdá, byl součástí HISmaratonu naposledy. - Formulář vypňujte viz. návod níže. Nesprávně zaškrtaný formulář bude penalizován -50 body.

• Je to týmová soutěž, proto maximálně ½ z celkového počtu cest (tzn. 70) tahá na prvním jeden a zbytek druhý lezec.

• Hodnotí se jak obtížnost cesty, tak styl jakým ji prvolezec zdolal (RP, AF, saské stavění) (v případě pádu prvolezce není nutné pro další pokus vysbírávat expresky, PP bude uznáno jako RP ). Za RP přelez obdržíte 2 body, za AF 1 bod. Co je opraseno (vylezeno pomocí postupového jištění ) není vylezeno! OS=RP

• Sytém bodování obtížnosti jednotlivých cest je následující: Cesty s klasifikací od 4- po 5+ ( 1-3 body ). Cesty s klasifikací od 6 po 8 ( 5 – 12 bodů ).Tzn. o pořadí nerozhoduje pouze množství vylezených cest, ale nepatrně zohledněna je také jejich obtížnost. • Ohodnocení lehkých cest v Mordoru je 12-13 bodů, což tuto oblast dělá pravidelně velice oblíbenou.

• Aby se zohlednila délka lezených cest, bude na celkové množství závodních metrů přiděleno určité množství bodů, které se budou lineárně krátit o metry nevylezené. Prostě za 15 m šestku bude o nějaké desetiny bodu víc, než za 8 m šestku.

• K tomu, aby měly nějakou zápletku také dvojice které nevylezou všech 150 cest, slouží Harmonizační bonus. Bonus 1 bod získáte, když Lezec1 vytáhne 1 cestu a také Lezec2 vytáhne 1 cestu. Tzn. maximální hodnota Harmonizačního bonusu je 75 bodů, v případě, že každý z lezců vyleze na prvním 75 cest.

• V případě nerozhodnosti bodů a času rozhoduje o umístění vyšší počet ulezených metrů.

• Prvolezec musí cvakat minimálně každý druhý jistící bod, jinak nelze cestu uznat za vylezenou!

• Několik málo cest má křídou vyznačené hranice, tzn., chyty ani stupy za touto hranicí do cesty nepatří a cesta vylezená s jejich pomocí nebude uznána!

• Jistič jistí ze země, max. 3m od nástupové šipky. V případě porušení se nepovažuje cesta za vylezenou ani prvolezcem! ( toto pravidlo slouží k ochraně zdí a svahů + aby znemožnilo vytahování druholezce protiváhou prvolezce od štandu )

• Každou cestu přelézá s horním jištěním druholezec, ten musí cestou nahoru vybrat jištění a poté se dotknout štandu. Může lézt kudy chce, ale nesmí chytat lano ani expresky. Výjimku tvoří pouze případy, kdy v konkrétním místě sedí jako pytel brambor a jiná cesta vzhůru evidentně nevede. Tzn. chytat postupové jištění jen proto, aby se ušetřil čas, je proti myšlence závodu a tím pádem přísně zakázáno.V případě zneužití této výjimky, nebude cesta uznána za vylezenou. Při opakování hrozí diskvalifikace!

• Je zakázán světlonoš, tedy třetí osoba, která by dvojici svítila. Každý z dvojice může využívat pouze jedno světlo a to takové, se kterým zároveň poleze na prvním.

• V případě nejasností o to kdo nastupuje první, má přednost ten, kdo má již vylezených více cest. Není-li to snadno rozeznatelné, tak ten, kdo je dříve navázán a jištěn jističem.

• Soutěžní dvojice si mohou u stanoviště rozhodčího vybrat dvě 30 minutové přestávky, které se nezapočítají do celkového času, zkrátit přestávku nelze.

• Každému závodníkovi, který spadá do jedné nebo vícero zmíněných kategorií, bude po závodu odečteno 30 min z celkového času. ( kategorie: do 15 roků, nad 60 roků, ženy, nad 100kg hmotnosti, 100% invalida ).

• O vítězi rozhodne výsledné bodové hodnocení a v případě stejného výsledku nižší celkový čas a dále pak ulezené metry.

• Pořadatel si vyhrazuje právo na změnu pravidel. Stížnosti bude řešit po obdržení správního poplatku (sud piva), nejspravedlivěji jak jen bude po jeho vypití schopen.

• Srdcem celého závodu je Cgrimův prográmek HISman, jenž nám nejen spočítá kdo jak skončil, ale také dodá všelijaké zajímané statistiky. Proto kolem pořadatelského stanoviště našlapujte po špičkách a rozhodně na stůl nepokládejte žádné nápoje.

• Start je možný v rozmezí 21:00 až 16:00 hod. Maratón bude ukončen v 17:30 hod. Následují vložené soutěže. Vyhlášení výsledků cca ve 20:00 hod. Dále pokračuje volná zábava až do druhého dne.

ÚČAST JE NA VLASTNÍ NEBEZPEČÍ !

Těšíme se na Vás v HISu

Za přípravný team

David


14. Dětský HISmaraton z roku 2023 VÝSLEDKY
Oťas, Pátek 09 června 2023 - 14:13:22 // Komentáře:0


hismaraton2019_pandulak.jpg 14. ročník Dětského HISmaratonu je minulostí. Tady je článek o tom jak to všechno bylo ;-)
14.ročník tradičního dětské HIS maratónu
 
V první červnovou sobotu se konal již tradiční dětský outdoorový lezecký závod, pořádaný v naší oblíbené skalní oblasti HIS. Bylo připraveno 7 závodních cest a dva nové krásné bouldry, se kterými se tentokrát popralo rekordních 49 závodníků.
 
Mladí lezci se začali sjíždět z blízkého i dalekého okolí již v 9 hodin ráno. Přivítali jsme kamarády z Trutnova, Náchoda, Broumova, Police, Ústí nad Orlicí a Krkonoš. V 9:30 zvuk zvonce zahájil závod. Bylo krásné vidět nadšení, bojovnost a energii všech závodníků od nejmladších po starší zkušené lezce. Všichni se navzájem podporovali, fandili si a skvělá atmosféra pomáhala závodníkům k maximálním výkonům. Původně naplánovaný konec závodu byl posunut o cca 1 hodinu, tak aby všichni lezci stihli všechny závodní cesty. Pár minut po dolezení poslední cesty posledním závodníkem proběhlo vyhlášení, ze kterého si každý lezec odnesl něco malého od našich skvělých partnerů. Vyzdvihnou musíme výkon Štěpána Melichara z HO Náchod, který jako jediný přelezl všechny připravené cesty.
 
Velké poděkování patří členům oddílu HOVRCH kteří pomáhali s organizací a hladkým průběhem celé akce. Počasí, které opět dopadlo na jedničku. Za skvělou tradiční Malinovku od partnera Primátor, z které čerpali závodníci energii během celého dne. A samozřejmě všem ostatním partnerům, kteří tuto krásnou akci opět podpořili:
 
Lezecká stěna Hradec Králové, DAP Sport, Yate, Deva, Primátor, BonaVita, Weber, Isover, Fischer, HUDY, ROCK-EMPIRE, REJOICE a Nové Město nad Metují
 
hismaraton_deti_22023_001.jpg
 
Pořadí jednotlivých kategorií: U10 Holky:
 
1. Ája Matysová (HO Náchod)
2. Tereza Ježková (HK Ostaš)
3. Kája Vondráčková (Yetti club Trutnov)
 
U10 Kluci:
 
1. David Žďárek (HOVRCH)
2. Tobík Petřina (Yetti club Trutnov)
3. Antonín Hudeček (HORO Duha)
 
U12 Holky:
 
1. Veronika Souralová (HK Ústí)
2. Kateřina Prázová (HO Náchod)
3. Tereza Studničková (Yetti club Trutnov)
 
U12 Kluci:
 
1. Vojta Čáp (HORO Duha)
2. Matyáš Slavík (HOVRCH)
3. Lukáš Balák (HK Ostaš)
 
U14 Holky:
 
1. Eva Hrušková (HK Ostaš)
2. Táňa Simonenko (Yetti club Trutnov)
3. Marie Ježková (Yetti club Trutnov)
 
U14 Kluci:
 
1. Štěpán Melichar (HO Náchod)
2. Filip Vokatý (HOVRCH)
3. Jiří Koutský (HK Ostaš)
 
Autoři fotek Ruda Paar, Karel Ježek, Ota Krásný, Anička Krásná
 
hismaraton_deti_22023_002.jpg
 
hismaraton_deti_22023_003.jpg
 
hismaraton_deti_22023_004.jpg
 
hismaraton_deti_22023_005.jpg
 
 
hismaraton_deti_22023_006.jpg
 
hismaraton_deti_22023_007.jpg
 
hismaraton_deti_22023_009.jpg
 
 
 
 


Pozvánka na 14. dětský HIS maratón 2023
Oťas, Pondělí 08 května 2023 - 20:40:47 // Komentáře:0


Srdečně Vás zveme na již 14. ročník Dětského Lezeckého HIS-maratónu, který se uskuteční v sobotu 3. června v Novoměstském HISu.

ROPOZICE ZÁVODU:

den: sobota 3. června 2023
registrace: od 9.00
začátek: 9.30 hodin
 
 

Závody pro kategorie U10 - U14 (ročník 2010 a mladší)
 
 

závodní cesty: 7 cest na obtížnost + 2 bouldery
Každá cesta (boulder) bude rozdělena na zóny, jejichž dosažení bude ohodnoceno určitým počtem bodů. Součet bodů rozhodne o celkovém pořadí. Při nerozhodném pořadí na prvních třech místech rozhodne finálová cesta (boulder). Cesta na obtížnost - jeden pokus s horním lanem. Boulder - tři pokusy.  

s sebou: vlastní lezecký úvazek, doporučujeme přilbu
startovné: 100,-Kč

 

Přihlášku prosím zasílejte na: rud.paar@gmail.com (uveďte ročník dítěte a oddíl/město)
 

Účast v závodech a pohyb v areálu HISu je na vlastní nebezpečí !!
V tento den je zakázáno veškeré nezávodní lezení v HISu!
 


za dětstký HIS-maratón tým
Rudolf Paar
 
 dtsk_hismaratn_2023_2.jpg
 
přístup do HISu:
GPS: 50.3479636N, 16.1456756E
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
..


Členské příspěvky do HOVRCHu na rok 2023
Oťas, Pondělí 09 ledna 2023 - 18:31:24 // Komentáře:0


Jak a kolik platit pro členství a další doplňky v HOVRCHu v roce 2023: 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Valná hromada spolku HOVRCH, z.s. na svém zasedání dne 6.1.2023 schválila výši členských příspěvků pro rok 2023.

 
 
Členské příspěvky a možnost platby.
HOVRCH příspěvky zůstávají stejné jako loni. Platba je možná převodem na účet číslo: 2600928477/2010 do poznámky pro příjemce napsat své jméno + co platím!!!
 
Členské příspěvky HOVRCH (+ ČHS) pro rok 2023:
Pro platbu ČHS prosím preferujte individuální objednávku přes e-shop ČHS, podrobněji níže. Pokud to z nějakých příčin nezvládnete, kartičky ČHS můžou být objednány hromadně a přijdou na adresu předsedy.

dítě (do 18 let)                           200,- Kč (pokud je jeden z rodičů v HOVRCHu, dítě je zdarma)

junior (19 – 25 let):
- evidovaný člen (HOVRCH)            500,- Kč
- řádný člen (HOVRCH + ČHS)         700,- Kč (na účet 200,- při platbě ČHS individuálně)
- evidovaný člen s bouldrovkou       600,- Kč
- řádný člen s bouldrovkou          1.100,- Kč (na účet 600,-Kč při platbě ČHS individuálně)

dospělý (26 – 65 let):
- evidovaný člen (HOVRCH)             500,- Kč
- řádný člen (HOVRCH + ČHS)          800,- Kč (na účet 200,- při platbě ČHS individuálně)
- evidovaný člen s bouldrovkou      1.000,- Kč
- řádný člen s bouldrovkou            1.600,- Kč (na účet 1000,-Kč při platbě ČHS individuálně)

dospělý 65 let a více                        0,- Kč

Upřesnění k platbě: HOVRCH minimum pro dítě je 200,- a pro dospělého 500,- Kč. Hodnota poplatku se sčítá podle toho, co kdo navolí. Jakmile výsledek přesáhne udané minimum, pak se oddílový poplatek snižuje na 200,- dospělý, junior.
- nový člen musí vyplnit přihlášku do HOVRCHu: http://hovrch.info/e107_files/downloads/prihlaska_hovrch.pdf
 

50% slevu (-400,-Kč) na bouldrovku, za úklid a brigády, mají:
Jiří Štěpán, David Adamský, Ruda Paar, Soňa Paarová, Míra Uherec, Jiří Vít 
 
Bouldrovku zdarma mají:
trenéři a instruktoři - Ruda Paar, David Adamský, Lukáš Dörr, Terka Čermáková, David Žďárek
 
 


ČHS 2023:
Sjednej si prosím příspěvky ČHS individuálně přes e-shop, na stránkách horosvazu. Kartička ČHS ti pak přijde na tvoji adresu. Do kolonky spolek/oddíl nezapomeň vyplnit HOVRCH (č.232), abys byl přiřazen do naší databáze. Při individuální platbě si u HOVRCH příspěvků (viz výše) odečítáš členství ČHS

- děti do 18 let (nar. 2005 a mladší)                           100 Kč
- děti v rámci rodiny (min. 1 rodič členem, spol. obj.) zdarma
- junioři 19 - 25 let (nar. 1998 - 2005)                         500 Kč
- dospělí 26 - 65 let (nar. 1958 - 1997)                       600 Kč
- senioři 66 let a více (nar. 1957 a dříve)                    200,-Kč


E-SHOP a podrobnosti o platbě najdeš zde: https://www.horosvaz.cz/shop/
nový člen ČHS musí vyplnit přihlášku  

S členskými příspěvky ČHS je možné sjednat i pojištění:
Cestovní pojištění, připojištění, nebo ČHS trio – podrobnosti zde:
https://www.horosvaz.cz/cestovni-pojisteni/
 
 


Příklady platby na HOVRCH účet, pro člena 26 – 65 let:

Pepa Novák – pouze HOVRCH
(tzn. 500 na hovrch účet)

Pepa Novák – HOVRCH + bouldr, bez ČHS
(tzn. 1000,-Kč na hovrch účet)

Pepa Novák – HOVRCH + bouldr, ČHS samostatně
(tzn. 1000,-Kč na hovrch účet, 600,-Kč e-shop ČHS – kartička ČHS přijde na tvoji adresu)

Pepa Novák – HOVRCH + ČHS + pojištění
(tzn. 200 + 600 + 785,-Kč* na hovrch účet – kartička ČHS přijde předsedovi) - PŘEDEM KONZULTOVAT S PŘEDSEDOU
*cena podle tarifu pojištění


Pokud si nebudeš jistý s platbou, tak se ozvi nejlépe hospodářovi, nebo předsedovi.
kontakty zde: http://www.hovrch.info/e107_plugins/content/content.php?content.24
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
..

Pozvánka na výroční schůzi HOVRCH z.s.
Oťas, Úterý 13 prosince 2022 - 19:01:40 // Komentáře:0


 
zzzpravahovrch.jpgVýroční schůzka členů HOVRCHu
 
 

pátek 6. ledna 2023 v 18:30hodin
Restaurace Club U Sama, Sokolovna Nové Město nad Metují


Všem Hovršákům!

Konečně nám situaci nekomplikuje žádná viróza a můžeme zase klasicky v lednu uspořádat výroční schůzi našeho oddílu. Na programu bude zpráva o hospodaření spolku, celkové zhodnocení roku 2022, plánovaná činnost a kalendář akcí pro rok 2023, informace ohledně příspěvků do spolku, obecná diskuze o oddílových aktivitách, nápady,…
 
Po skončení oficiální části bude možné promítání z akcí členů (je domluvený dataprojektor, tak kdo máte něco - připravte si krátké prezentace), opět proběhne hodnocení výstupů roku, volná zábava. Bude pro nás připravená otevřená i kuchyň, takže si bude možno objednat jídlo.

ZDE je odkaz na stažení oddílového dotazníku, jehož vyplněním se zapojíte do soutěže o Výstup roku 2022. Vyplňte si ho nejlépe v klidu doma a doneste už vytištěný a podepsaný…pro zájemce budou připravené vytištěné formuláře i na místě.

POZOR! Zájemci o oddílové HOVRCH kartičky na rok 2023 piště zájem na můj mail a to do 23. prosince – následně bude zadán jejich tisk. Kartička je užitečná především pro ty, kteří si neplatí členství v ČHS. Průkazka z ČHS je pro prokázání členství v HOVRCHu dostatečná (např. pro parkování u HISu před mostem, atd…). Při objednání kartičky se samozřejmě předpokládá, že v roce 2023 dotyčný uhradí oddílový příspěvek! ;-)

Účast členů oddílu je žádaná a očekávaná! Přijďte včas!!!

Těšíme se na vás!
 
Za výkonný výbor oddílu - Ota


Běh na Koníčka 2022 - výsledky
Oťas, Úterý 22 listopadu 2022 - 17:01:10 // Komentáře:0


konicek07_0.jpgAhoj, níže nalezenete protokol vystavený ředitelem závodu Ďoubixem o proběhlém 23. ročníku ultraběžeckého závodu "Běh na Koníčka" jenž se uskutečnil 17.10.2022...

Protokol o průběhu závodu
Název závodu:
BĚH NA KONÍČKA "běh novoměstských horolezců"

Datum závodu: 17. 10. 2022
Pořadatel: HOVRCH
Místo konání (shromaždiště): vyhlídka Koníček u Přibyslavi
Průběh závodu: Závod proběhl za jasného počasí kolem 15°C. V závodu prošlo cílem celkem 12 závodníků.
Časový harmonogram závodu byl dodržen. Při závodě nebyl nikdo zraněn. Protest proti
závodu nebyl podán.
Složení Jury:
Lukáš Macháček (HOVRCH), Ota Krásný (HOVRCH), David Adamský (Mlýn - Masty)
Protest:
Jury nemusela v průběhu závodu řešit žádný protest

Ředitel závodu: Jan Ďoubal (HOVRCH) Ředitel závodu schválil výsledky závodu v plném rozsahu

V Novém Městě nad Metují                   Dne 18. 10 .2022                                                Jan Ďoubal        
Výsledky jednotlivců
1.90 km, 190 m,
-------------------------------------------------------------------------------------
1. Honza Ďoubal        12.50
2. Jiří Balcar         14.52
3. Ota Krásný          17.14
4. Adam Paar           20.17
5. Olga Balcarová      20.58
6. Míra Dušánek        21.17
7. Soňa Paarová        21.33
8. Ruda Paar           23.06
9. Adam Macháček       24.12
10. David Adamský      24.50
11. Honza Macháček     27.21
12. Lukáš Macháček     27.27
 -------------------------------------------------------------------------------------
dívky samostatně
-------------------------------------------------------------------------------------
1. Olga Balcarová      20.58
2. Soňa Paarová        21.33
-------------------------------------------------------------------------------

Šon Duscheri
 
Bafuňář 1
 
FINISH
 
Bafuňář 2
 
Nervozita před startem...
 
VIP účastník se synem...
 
Terénní kancelář
 
Budoucí vicevítěz ;-)


Pánský zájezd Istrie 2022
Petr, Středa 19 října 2022 - 14:00:49 // Komentáře:0


Helou bojs end girls Hovrch!
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Chci nahlásit a informovat o narychlo zpunktovaném pánském zájezdu do Chorvatské Istrie (7. - 11. října 2022), ve složení: Tom Legenda, Petr Expředseda mástr, David Světloš drtič a nejmladší člen Dandator mladej zobák.

No co Vám mám povídat. Byla to famózní jízda plná hodnotných sportovních výkonů v lezení, silniční cyklistice, pití velkého množství kávy a alkoholických nápojů a tak dále. Počasí bylo velmi příznivé, hoodně sluníčka v jižních stěnách... takzvaná podmínka. Teda podle Dandatora milovníka opalování ve stěně a příznivce mágování ve velkém. Ostatní maj prej radši stín nebo co. Drtilo se ale naplno a naše vysvalená opálená těla zdobila zdejší stěny. Vylezenou klasifikací se nebudeme chlubit, ale myslím, že by jste čuměli co ještě dokážeme. Byl to zkrátka pánský zájezd se vším všudy!

A zde je pár fotografií, které to dokazují.

 
Dandátor....Přejít na stranu  [1] 2 3 ... 57 58 59
- - - - -