Hlavní menu
· O nás
· Odkazy
· HAFFO
Nejbližší akce
Žádná akce v následujících 40 dních
Nejnovější komentáře
[novinky] Český pohár v boulderingu - Teplice nad Metují 28.8.2020
Napsal Dája v 07 zář : 09:36
Z toho banneru HOVRCH mě málem ukápla slza dojetím [ více ... ]

[novinky] HOVRCH repre - soustředění 6-15.8 2020
Napsal Jarda v 06 zář : 19:46
Dobře válíte !!!

[novinky] Dovolená
Napsal Tom v 04 srp : 23:02
moc pěkný, dík

[novinky] Dovolená
Napsal Luki v 02 srp : 13:11
Mooc pěkné. Hanka

[novinky] Dovolená
Napsal cgrim v 01 srp : 19:48
Nadhera! ;-)


Kontakt
HOVRCH, z.s.
Železova louka 68
549 01 Nové Město nad Metují
IČ: 04700881
číslo účtu: 2600928477/2010

Email: webmaster@hovrch.
info

ICQ: 93133963 
Vítejte,
Uživatelské jméno:

Heslo:


Pamatuj si mě

[ ]
LEDOPÁD - HIS info
provoz sportovišť

!!! Provoz sportovišť probíhá za dodržování opatření dle nařízení vlády ČR !!!
Online
Hostí:6
Členů:0
Na této stránce:2
Členů: 1201, nejnovější: trubnikaaa
Hledat Horolezecký oddíl Vrchoviny
Anketa

Kterého zvířete se cestou do skal bojíš nejvíc?


Klíště

Medvěd

Had

Policajt

Ochránce přírody

Turista ze sousedního státu

Úraz

HOVRCH CYKLOSEKCE 2019
Petr, Úterý 28 leden 2020 - 17:27:42 // Komentáře:1


Jak nám to jezdilo v minulém roce. 


 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 Rok se s rokem sešel, tím pádem bych chtěla zhodnotit naši uplynulou cyklistickou sezonu. Všichni členové trénují a trénovali, jak jim zdraví, rodina anebo práce dovolily. Na bajku brázdíme naše milované pekelské údolí, ti odvážnější, hlavně Petr, se vrhají i na silnice. Musím ale říct, že v porovnání s minulým rokem 2018, naše závodní aktivity trochu polevily.

Já jsem se jako již tradičně vrhla do serálu Nova Cup. Vybrala jsem si tentokrát dva závody. Prvním byl pro mě již tradiční závod Stolové hory, kde jsem se umístila na prvním místě v kategorii.
 

cyklosekce2019_14.jpg
 
 

 
 
 

Druhým absolvovaným závodem byla Dolní Morava. Jako úplně nový závod s úplně novou trasou byl pro mě velkou neznámou. Jak jsem se již zmiňovala, závod se konal na Dolní Moravě, a proto se dalo očekávat, že se budeme potýkat s trochu většími kopečky. Ono jen vědomí, že tam je Stezka v oblacích a my k ní budeme hned po startu stoupat, mě trošku děsilo. Ale no co, odstartovala jsem. Naštěstí jsem si zvolila trasu „jen“ 50 km. Jen pro představu, takovou vzdálenost jsem schopná ujet při běžném závodě cca za dvě hodiny. Střední Sudety, které mají délku 60 km, jezdím v průměru za 3 hodiny. Tento závod jsem absolvovala v čase 4 hodiny a 45 minut. To předpokládám hovoří za vše. Byl to totální masakr. Nekonečné výjezdy, ještě horší sjezdy. Dost jsem toho absolvovala i s kolem na zádech. Velkou část závodu jsem jela v čele, ale nakonec mě přeci jen jedna závodnice dostihla a předhonila. Dalo to tedy na první flek v kategorii a druhý celkem.
 


Ilustrativní obrázek, výjezd na Stezku v oblacích
 
 


Vyhlášení výsledků
 
 
 
 

Dalším závodem, zase za super podmínek, byl Cyklomaraton v České Třebové. I ten byl pro mě premiérou. Bylo „krásné“ počasí, tachometr na startu mi ukazoval 40 ⁰C. Takže báječné vyhlídky. Mým cílem tedy bylo dojet a neuhořet a nedostat úpal. Musím říct, že celý závod byl poměrně velkým utrpením, ztracený bidon (což bylo v tom pekelném vedru nemilé zpestření), hnusný kopce (musím vyzvednout výjezd na Andrlův chlum) a finální výjezd na sjezdovku byl třešničkou na dortu. Dojela jsem! I když s nejhorším výsledkem sezóny. Dalo to na 4. místo v kategorii a 8. celkem.


A abych nemluvila jen o sobě. I náš nový člen Kuba Horyna úspěšně reprezentoval naše barvy, a to v závodě Gravel Blinduro v České Kanadě. Cyklistický závod na kolech typu „gravel bike“ a cyklokrosových kolech. Kuba zajel 21. místo v kategorii (76. celkově).
 

 
  
 

Petr si na podzim střihnul jeden silniční závod Dobrušského poháru, kde ve své kategorii skončil na třetím místě. Dobrušský pohár obsahuje 8 různých závodů od MTB, silniční časovky jednotlivců až po hromadné silniční závody a v tomto roce by se chtěl Petr těmto závodům věnovat trochu více.
 

Stejně jako v předchozích letech jsme se zúčastnili tradičního závodu Holická stovka v kategorii smíšených čtyřčlenných družstvech ve složení Martina Vokatá, Petr Hacker, Honza Hoder a Honza Leugner. Očekávání byla velká vzhledem k tomu, že se nám v předchozích letech podařilo dvakrát za sebou zvítězit. Ale realita byla bohužel jiná. Závod jsme rozjeli dle mého názoru parádně, pěkné tempo, všichni makali. Těsně před kontrolním bodem, který je zhruba v polovině závodu a ke kterému musí celý tým dojet pohromadě (pak už stačí, když dojedou jen tři členové týmu) přišla rána. Honzu L. zradila přehazovačka - zaseklý spadlý řetěz. Veškerým nadějím na obhajobu vítězství byl konec. Trvalo to dobrých deset minut, možná i víc, kdy jsme se snažili kolo opravit.  Po opakovaných marných pokusech dostat toho prevíta zpět jsme se rozhodli, že bereme kolo na rameno a běžíme ke kontrole. Odtud bychom to dojeli ve třech, jak dovolují pravidla. No a v tu chvíli řetěz povolil, a tak jsme vyrazili směr cíl. Makali jsme a dojeli jsme! Dalo to na čtvrté místo, což bylo mimochodem cca půl hodiny za vítězným týmem, který byl letos hodně namáklý. Je tedy jasné, že na první místo by to tentokrát nedalo, ale bedna by pravděpodobně dopadla. Tak snad příště.
 

 
 

 
 

 
 
 
 

A co říct závěrem? Jsem ráda, že jezdíme, že nás to baví a pevně věřím, že co se týká závodních aktivit, tak zase trošku zabereme.

Pedálu zdar Martina

 
 


benzinka Deštné – občerstvovačka při společném tréninku
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
..
- - - - -