Hlavní menu
· O nás
· Odkazy
· HAFFO
Nejbližší akce
Žádná akce v následujících 40 dních
Nejnovější komentáře
[novinky] Dolomity 2021
Napsal Dája v 20 říj : 10:41
Pecka, super vejlet :-)

[novinky] Dolomity 2021
Napsal Štěpuch v 18 říj : 09:55
Tak to je KRÁSA ;-)

[novinky] SLOVINSKO 2021
Napsal Jarda v 16 říj : 16:53
Parádní, tak já se taky pokusím něco přidat.

[novinky] SLOVINSKO 2021
Napsal Tom v 07 říj : 21:32
pěkný, tak už jen taky vyrazit

[novinky] SLOVINSKO 2021
Napsal Dája v 07 říj : 10:01
Super článek!


Kontakt
HOVRCH, z.s.
Železova louka 68
549 01 Nové Město nad Metují
IČ: 04700881
číslo účtu: 2600928477/2010

Email: webmaster@hovrch.
info

ICQ: 93133963 
Vítejte,
Uživatelské jméno:

Heslo:


Pamatuj si mě

[ ]
LEDOPÁD - HIS info
provoz sportovišť

Prosím, kdyby jste někdo nalezl prstýnek v HISu, kontaktujte správce, děkuji !!! Provoz sportovišť probíhá za dodržování opatření dle nařízení vlády ČR !!!
Online
Hostí:14
Členů:0
Na této stránce:2
Členů: 1201, nejnovější: trubnikaaa
Hledat Horolezecký oddíl Vrchoviny
Anketa

Kterého zvířete se cestou do skal bojíš nejvíc?


Klíště

Medvěd

Had

Policajt

Ochránce přírody

Turista ze sousedního státu

Úraz

ADVENT V ZADARU
Petr, Čtvrtek 02 leden 2020 - 17:43:23 // Komentáře:7


Vánoční výlet na ostrov věčného jara padnul z důvodu malého poklesu cen, a tak jsme si řekli, že doma přece nezůstaneme! 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Původně jsme plánovali vyrazit s rodinkou juniorského mistra Lukyho do Splitu, ale Míra těsně před svátky omarodil, tak jsme zůstali sami. Poupravili jsme trochu lokaci a jako základnu zvolili město Zadar, a to z několika důvodů:

1.    jak jsme se dočetli, tak Zadar je město adventu, takže zde každý den a večer probíhají různé akce. Ve vyzdobeném starém Zadaru a na historickém náměstí je živo, úžasná atmosféra a stánků s občerstvením kam člověk pohlédne.
-    vše potvrzeno, vyzkoušeno a ochutnáno! Vřele doporučujeme.

2.    Lezeckých oblastí sice v okolí Zadaru není moc (Paklenica, se v zimě moc použít nedá), ale na těch pár dní lezení je to určitě dostačující. Od místních lezců jsme nakonec zjistili, že i v Paklenici je parádní zimní sektor.
-    jasně, že jsme ho vyzkoušeli.

3.    V okolí Zadaru se dají podnikat pěkné horské treky v přímořském pohoří Velebit, tzn. Malá a Velká Paklenica a spousta dalších. Což nám také vyhovovalo.
LEZENÍ

Nejbližší zimní lezeckou oblastí od Zadaru je Karin (popsána v novém průvodci Paklenica). Jižní stěny s výškou do 20 metrů. Cest tak na dva dny, pro drtiče i na víc dní.  Prostředí i lezení pěkné, přístup od auta do 10 minut.
 

zadar_001.jpg
Śtědrý den v lezecké oblasti Karin


zadar_002.jpg
 


Novou oblastí je Canyon Čikola, vzdálený od Zadaru trochu více. Oblast, která nás naprosto nadchla svým prostředím a dlouhými technickými cestami v kolmém a mírně položeném (jsou zde i převislé cesty). Oblast je „vyrobena“ z prostředků EU (přístupové cesty, jištění, parkoviště) s obrovským potenciálem nových cest. Cesty 25 až 40 metrů a prozatím jedna třídélka. Přístup 10 minut z parkoviště.
 


pohled na jižní lezecké sektory (vzadu) z hrany kaňonu 

Zimní sektor Crljenica v Paklenici se nachází asi 150 výškových metrů nad údolím. Oranžová stěna natočená na jih, chráněná před větrem z hor, s těžkými cestami (převisy, krápasy), ale i s několika cestami pro nás. Bohužel jsme zde poslední den pobytu nechytli zrovna ideální počasí (sice podmínka by byla), ale aspoň dvě cesty jsme vylezli. Pro drtiče určitě ráj.

 


sektor Crljenicakrásná expozice... akorát sluníčko chybí
 


sektor nad námi
 


 

TREKING

Národní park Paklenica je jasným cílem pro túry v těchto končinách. Obzvlášť průstup Malou Paklenicí je opravdová lahůdka! Nesmí být ale po deštích, kdy jsme si hned první den pobytu naplánovali tento trek a po třech broděních rozvodněnou říčkou nás zastavil neprůstupný žlab s valící se vodou! Po čtyřech dnech jsme vyrazili znovu a koryto bylo suché.
Vstup do NP je za čtvrtinové ceny oproti sezóně (Malá Paklenica zdarma) a lidi potkáte jen náhodou, v Malé Paklenici vůbec!
 


Vrchol Aniča Kuk (712m) v pohoří Velebit a zasněžené vrcholky v pozadí (1700m)V hlavní turistické sezóně se s vodou nepočítá, a tak stezka vede korytemcesta Malou Paklenicí - odstup fotek 4 dnyDivoká stezka Malou Paklenicí


 


ADVENT

Atmosféra, akce, hudba, tanec, výzdoba, plno lidí a výborný svařák… toť shrnutí pocitů z večerních návštěv historického Zadaru.Zadar žije adventemkuhano vino (svařáček), kapučíno, fritule...
Zájezd byl záplatou za Tenerife, a tak jsme odjížděli s trochu nejistými pocity, zda nám to vynahradí… vrátili jsme se ale naprosto nadšeni! A na štědrý večer byl i salát, kapr, řízek... a nějaký ten dáreček :-)

Petr a holky
 
 


PS: ke konci našeho zájezdu jsme se u Paklenice pozdravili s rodinkou Toma, kteří měli namířeno na týdenní pobyt do Splitu. A my jsme frčeli domů slavit Silvestr. Těšme se tedy na další zimní report od jižního slunce… Toméé? ;-)

..

- - - - -