Hlavní menu
· O nás
· Odkazy
· HAFFO
Nejbližší akce
Žádná akce v následujících 40 dních
Nejnovější komentáře
[novinky] Český pohár v boulderingu - Teplice nad Metují 28.8.2020
Napsal Dája v 07 zář : 09:36
Z toho banneru HOVRCH mě málem ukápla slza dojetím [ více ... ]

[novinky] HOVRCH repre - soustředění 6-15.8 2020
Napsal Jarda v 06 zář : 19:46
Dobře válíte !!!

[novinky] Dovolená
Napsal Tom v 04 srp : 23:02
moc pěkný, dík

[novinky] Dovolená
Napsal Luki v 02 srp : 13:11
Mooc pěkné. Hanka

[novinky] Dovolená
Napsal cgrim v 01 srp : 19:48
Nadhera! ;-)


Kontakt
HOVRCH, z.s.
Železova louka 68
549 01 Nové Město nad Metují
IČ: 04700881
číslo účtu: 2600928477/2010

Email: webmaster@hovrch.
info

ICQ: 93133963 
Vítejte,
Uživatelské jméno:

Heslo:


Pamatuj si mě

[ ]
LEDOPÁD - HIS info
provoz sportovišť

!!! Provoz sportovišť probíhá za dodržování opatření dle nařízení vlády ČR !!!
Online
Hostí:12
Členů:0
Na této stránce:2
Členů: 1201, nejnovější: trubnikaaa
Hledat Horolezecký oddíl Vrchoviny
Anketa

Kterého zvířete se cestou do skal bojíš nejvíc?


Klíště

Medvěd

Had

Policajt

Ochránce přírody

Turista ze sousedního státu

Úraz

DOLOMITY 2019 II – zájezd s „Legendou“
Petr, Čtvrtek 31 říjen 2019 - 17:45:34 // Komentáře:0


Fotoreport z časně podzimního zájezdu do nejkrásnějšího italského pohoří :-)
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Ano je to tak! Inspirováni časně letním zájezdem našeho předsedy s rodinou do Dolomit, rozhodlo se pár borců z HOVRCHu, v čele s nesmrtelným předsedou, zopakovat úspěšný zájezd do Dolomit. Kam jinam než opět do oblasti kolem passa Falzarego, západně od Cortiny d’Ampezzo.

Po několika nezbytných poradách v pizzerii na Malecí bylo dohodnuto, že vyrazíme dvě skupiny. První ve složení Legenda (Tomáš Lorenc), Aleš Čáp a Dydy. Vyrazí už ve středu večer 18.září, dají jednu zastávku v Juře a pak hurá na jih. Následovat ji bude druhá skupina v pátek ve složení Jíra, Blexa, předseda a moje maličkost David Světlík. Ubytování v chatkách zkusíme sehnat v kempu Sass Dlacia. Domluvit to měl Tom :-)

První skupina vyrazila podle plánu ve středu večer. Zbytek ladil formu na pátek. Naloží mě v pátek kolem páté v Opočně. Nakonec jsme vyrazili až v půl deváté. Mezitím jsem si to doma několikrát vyslechl. “Tati, nemáš být už v Německu?”
Jíra coby řidič a Robocop v jedné osobě, vyrazil. Domluva zněla jasně, ráno se sejdeme na passu Falzarego. Čas byl neúprosný. Dvě hodiny s hlavou na volantu před Mnichovem a opět auto pod plynem. Brzy nad ránem se blížíme do cíle. Je mlha a mží. Mělo být hezky. Voláme Tomovi, kde jsou. Prý se opalují a snídají. Haha… Jako vtip dobrý. Ale s Legendou je pokaždé všechno jinak. Zase jednou nekecal. Ve 2000 metrech je opravdu nádherně. Inverze jako sviňa.


dolomity2019_002.jpg
  

Dali jsme společnou raní kávičku a vyrazili na populární Cinque Torri.
Počasí luxus. Stěny na slunci. Sice všude plno lidí, je sobota, ale to nám nevadí. Sypeme tam jednu cestu za druhou. V pozdním odpoledni dojde na slunci i na vícedélku až na jeden z vrcholů. Jíra Robocop, nepotřebuje spát a je ve svém živlu. Vrčící dron je nám neustále za zadkem a záběry jsou skutečně famózní. Snad to stihne na Haffo sestříhat :-)


 

 

 

 

 


Večer jedeme do kempu. No myslet si, že v sobotu bude v kempu volno a čekají jen na nás bylo hodně naivní. Pán z recepce nás ujišťuje, že really no. Ale zítra chatky budou free. Rezervace netřeba. Tak frčíme zase zpět na Cinque Torri. Naštěstí předseda ví, kam se v lese schovat. Od toho je předseda.

Jíra griluje, každý z nás měl dělat dvě večeře. Jíra to pojal tak, že bude grilovat jen jednou, a to od začátku až do konce výletu. Úžasné. Dalo by se čekat, že půjde brzo spát. Nějak se ale zapomněl u kluků v druhém autě, a tak nás ve dvě v noci budí prudké světlo. Že by rangers? Ne to jenom Jíra jde spát a neviděl na cestu, tak si rozsvítil auto, nám přímo do stanu.

V neděli je pod mrakem a je tedy jedno, kde budeme lézt. Jeli jsme někam, ani nevím kam. Lezlo se v lese a bylo to fajn. Dron zase vrčí a my lezeme jako o život.
 

Večer hurá konečně kemp. Chatky velikosti psí boudy, s postelí a plynovým vařičem se nám stanou na další dny základnou.


 

 


Pondělí. Slovy klasika: ”Chčije a chčije!” Dáme kávu v Cortině? I cestou z auta do kavárny se dá zmoknout až na kůži. Zbytek dne Jíra griluje. Třetí den rest day jako vyšitý.


 

 

Úterý se družstvo dělí. Tomáš a Blexa lezou opět na Cinque Torri. Předseda vyrazil někam na kolo. Žabkové s Alešem a se mnou razíme na Tofana di Rozes. Někdo bere mačky a cepín, někdo si nebere ani helmu. I tatranka je zbytečně těžká, tak na co ten zbytek, že? Důležitý je dron. Ferrata se nekonečně vleče. Místy je to i se sprchou. Den před tím, co dole napršelo, nahoře nasněžilo. Trochu je to i namrzlé. Mraky se bohužel pomalu navalují na vrchol. Škoda. Ráno slunce, v poledne na vrcholu prádelna. Ale i tak dobrý výkon. Podle stop ve sněhu to vypadá, že jsme dnes s Alešem nahoře první. Žabkové dorazí s dronem až za dvě hodiny po nás. Dole na chatě Rifugio Angelo Dibona se to čekání na ně dalo vydržet.fotografie tří, resp. čtyř družstev ze stejného času 13:45 hodin
Vrcholovka na Tofaně (3225m) + vrcholovka na Cinque Torri (2360m) + "vrcholovka" v sedle Giau (2236m) + opozdilci ve stěně Tofany (????m)
 


Další den je středa. Mělo být hezky, ale je to tak tak. Jdeme tudíž na velkou stěnu přímo za kempem (oblast Sas Dlacia). Než tam dojdeme, tak se rozprší. No nic, naštěstí je tam super převis. My coby siloví lezci, ale bez síly, se vrháme odvážně do jediného 6b. To ještě jde, ty dvě další 6c+ byly už hodně na hraně. Vedle nás to posílá skupina borců ze Salewa týmu nahoru celkem v pohodě 7b a 7c. Potřebovali se někde rozlézt a proto po chvíli mizí někam do těžšího. Kolem poledne vysvitne a můžeme i my do kolmé stěny. Tam je to už výrazně lepší.


 

 

  

A je tu čtvrtek, den návratu pro Toma, Aleše a mě. Jedeme na Falesia Lagazuoi. Pěkné lezení s mamutím výhledem. Vpravo Marmolada, uprostřed Cinque Torri a nalevo Cortina. Dáme tam v kuse jednu dvojdélku 7a+ War games. Asi náš nejlepší výkon na tomto zájezdě. Legenda na OS já už jenom Flash. K tomu ještě pár dalších pěkných kousků no a jsou čtyři odpoledne. Blexa s Dydym jdou ještě na procházku k opevněním z první světové války. Předseda je někde na treku a Jíra na kole.


  

Tím náš společný čas končí. My s Tomem a Alešem frčíme dom a kluci ještě do soboty drtí.
Můj první zájezd s Legendou stál zato :-)
 

David
 
 
 


Doplním jen zbývající dny pobytu druhé skupiny. Ve čtvrtek se všichni čtyři shledáváme ve vyhřáté boudičce, jen Jíra trochu později s probržděným a urvaným kotoučem na zadním kole.
V pátek Dydy s Blexou lezou nad kempem v oblasti Sas Dlacia, Jíra i Petr se vydávají na populární okruh Sella Ronda přes 4 horská sedla. Jíra na horském kole, do sedel s pomocí lanovek, ze sedel po trailech a Petr na silničce, nahoru i dolů za své :-)
V sobotu je na programu krajinově krásné lezení na obrovských balvanech poházených pod sedlem Sella. Pak poslední grilování a tradá domů.silniční okruh Sella Ronda, který kopíruje i okruh MTB
 

 

 

 
 
 
 
 
 :-)
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
..
- - - - -