Hlavní menu
· O nás
· Odkazy
· HAFFO
Nejbližší akce
Žádná akce v následujících 40 dních
Nejnovější komentáře
[novinky] Hochkönig 2019
Napsal Miroslavbok v 18 srp : 14:53
https://blog.4vision.ru/ Информационный блог DJI п [ více ... ]

[novinky] Hochkönig 2019
Napsal JesseFes v 18 srp : 07:24
частное порно фото 50 обнаженные девушки выкладыва [ více ... ]

[novinky] Hochkönig 2019
Napsal JesseFes v 18 srp : 06:11
lazz02 частное порно фото обнаженные девушки выкла [ více ... ]

[novinky] Hochkönig 2019
Napsal JamesTow v 18 srp : 01:52
http://ebut-bab.info/ порно фото голые юные частно [ více ... ]

[novinky] Hochkönig 2019
Napsal SylviyaGlype v 17 srp : 20:28
Известность флеш слешер продолжается! Отважный ари [ více ... ]


Kontakt
HOVRCH, z.s.
Železova louka 68
549 01 Nové Město nad Metují
IČ: 04700881
číslo účtu: 2600928477/2010

Email: webmaster@hovrch.
info

ICQ: 93133963 
Vítejte,
Uživatelské jméno:

Heslo:


Pamatuj si mě

[ ]
[ ]
[ ]
LEDOPÁD info
HOVRCH báseň

My jsme parta z HOVRCHu, kujem pořád neplechu. Skály, hory, sníh i led, útokem vždy berem hned. Čím víc nápad telecí, držíme se nad věcí. Lano, kolo, lyže, lajna o nás nemá soupeř šajna. Vytřeme mu vždycky zrak, proletíme jako mrak. Za vším stoji zázemí, není lepší na Zemi. Víc slov není potřeba, tím je totiž předseda...
Online
Hostí:18
Členů:0
Na této stránce:5
Členů: 467, nejnovější: Miroslavbok
Hledat Horolezecký oddíl Vrchoviny
Anketa

Kterého zvířete se cestou do skal bojíš nejvíc?


Klíště

Medvěd

Had

Policajt

Ochránce přírody

Turista ze sousedního státu

R.O.Š.Ť.Á.C.I.
Lukáš P., Neděle 20 leden 2019 - 21:11:57 // Komentáře:6


 
 Nejmladší z nejmladších 
 aneb od plínek rovnou za lezením…


Dalším dětským uskupením kromě Looser Teamu a Hovrch Junior Repre jsou bezesporu R.O.Š.Ť.Á.C.I., ve kterém najdete děti ve věku cca od 2 do 5 let. Je nadmíru jasné, že ve více lidičkách se to lépe táhne a tak i naše ratolesti toužící při zakloněných hlavičkách, když zrovna my, rodiče, míříme vertikálami dobývat vrchol, aby i oni sami zakusili ten vzrušující pocit a uspokojení z onoho pohybu směrem vzhůru společně se svými nově získanými kamarády. Obzvlášť, když lezení bylo ještě nedávno jejich jediným pohybem vpřed. 

Začali jsme loni na sklonku léta s několika málo dětmi a pokračujeme nyní s proměnlivým počtem čítajícím 9 dětí. Z postupného hraní jsme se celkem snadno vyšplhali na „lezu – jistím“ a prvotní anarchie vystřídala zábava, která má již svá pravidla: rozcvička na protažení, lezení bouldrů i s lanem, lezení po skalách, hry s tématikou lezení, tj. lezení na vytýčené trase či hry s čistě jasným cílem – zábava v podobě houpajdy atd.. 

Vzhledem k rozdílnému věku jsou i jiné úrovně lezení jednotlivých dětí, také je (zatím) znát, pokud se i rodiče věnují lezení a jejich ratolesti již nějaké ty lezecké zkušenosti mají. Ale i děti, které lezení okusili u nás poprvé, celkem rychle dobíhají ty ostatní. 

To, co děláme, děláme srdcem, dobrovolně a kvůli našim dětem, tudíž my sami rodiče se i díky onomu věkovému průměru aktivně zapojujeme se svými dětmi. V zimním období je někdy složité motivovat děti, profil lezecké stěny na bouldrovce (Plechovce), který by vyhovoval současným schopnostem našich dětí není nijak velký a může se omrzet a svádí k lotrovinám ostatních dětí, kteří zrovna nelezou, proto je zapojení dalších rodičů přímo nutností! Sami sbíráme zkušenosti a s hrdostí na prsou můžu snad za všechny říci, že se nám to alespoň trochu daří a naše prcky to baví čím dál tím více! 

Za R.O.Š.Ť.Á.K.Y. 

Lukáš Pechar 

PS: Kdyby snad někoho zajímalo, proč zrovna R.O.Š.Ť.Á.C.I., mylně se domnívajícího, že jde o připodobnění ke zlobivým dětem, není tomu tak! Základním kamenem byl název závodního týmu pro HISmaratón jednich z rodičů, kteří stáli u zrodu kroužku (R.O.Š.T. = Retro On Sight Team). 

Foto z našich aktivit...

Bouldrovka:

rostaci_boudr_01.jpg

rostaci_boudr_02.jpg
 


HIS:Ádr:Hlucké skály:

- - - - -