Turista ze sousedního státu

Úraz

Mladí horalové 2018
Petr, Pondělí 17 září 2018 - 22:59:18 // Komentáře:6

V sobotu 15.9. se na Malé Skále konalo celorepublikové finále nultého ročník závodů Mladí horalové. Report pro vás připravil Honzík.

Mladí horalové
15.9.2018

Přijeli jsme na místo v 8 hodin ráno. Počkali jsme na zbytek týmu a zaregistrovali se. Ubytovali jsme se, dali  věci do stanu. Sebou  jsme si vzali všechny věci potřebné k závodům a šli na start. Tam nám dali mapu, dres a čip. Náš tým odstartoval v 10:45 - já z Rock Empire týmu, Naty, Luky a Adam z HOVRCHu. Běželi  jsme  na první stanoviště, kde byli překážky. Ty se nám povedlo zvládnout rychle. Pokračovali jsme na další  stanoviště, to bylo jenom pípnutí čipu, aby věděli že si to nezkracujeme. Třetí stanoviště byli uzle a prusikování. Uzlů se ujmula Natálka a Luky. Já a Adam jsme zvládli prusikování. Po zvládnutí úkolů se běželo dál, asi tak 1 kilometr ke hradu Frydštejn a tam byla zdravověda. Na hradě zrovna probíhala svatba, a tak nám nabídli svatební koláčky. V zdravovědě nás čekal pád z výšky a popáleniny rukou. My jsme ošetřili bezvadně pána, který spadl ze skály, ale bohužel jsme zapomněli na paní s popáleninami, tak nás neminuli trestné body :-( Pospíchali jsme dál, tam bylo pípnutí a další orientace v terénu s buzolou, co se nám  povedlo zmáknout rychle. Na dalším stanovišti nás čekala naše oblíbená disciplína, lezení. Těsně před cílem, bylo poslední stanoviště, stavení stanu. Šlo nám to perfektně. A cíl  byl na dohled. Celou trasu jsme zvládli 1:52:16 hod a to nám zajistilo úžasný první místo a s  perfektní odměnou - zájezd do Rakouských Alp. A dokonce jsme ještě vyhráli cenu jako nejmladší team :-) Náš skvělý netrénovaný, ale sehraný tým vyhrál titul Mladí horalové. Jupiiiii :-) Závod probíhal na Malé Skále u Turnova.

Honzík

***

15.9 2018 se na Malé skále v rekreačním zařízení Ara konalo celorepublikové finále nultého ročník závodů Mladí horalové. Závod zastřešoval Český horolezecký svaz a organizoval lezecký oddíl z Liberce. Byl to orientační závod na cca 3 km se plnilo šest úkolů.

1. zdolávání překážek ( bylo 6 překážek a každý z družstva musel překážku splnit pak se mohlo jít teprve na další)
2. vázání uzlů a prusíkování ( dva členové družstva šli vázat uzle a dva šli prusíkovat)
3. zdravověda ( modelová situace jak ošetřit zraněného a přivolat první pomoc )
4. orientace v terénu ( dostali azimut a vzdálenost když došli na správné místo bylo tam písmenko další azimut a vzdálenost když měli všechny písmenka uhodli slovo mohli pokračovat dál)
5. lezení ( udělali dvojice navzájem se spolu jistili a každý musel vylézt jednu cestu na skále)