Hlavní menu
· O nás
· Odkazy
· HAFFO
Nejbližší akce
Žádná akce v následujících 40 dních
Nejnovější komentáře
[novinky] Roadtrip v JůEsEJ
Napsal Dája v 20 bře : 19:29
Uz nejak dlouho se me zda ;-) !

[novinky] Roadtrip v JůEsEJ
Napsal Jarda v 20 bře : 19:03
ta je stále v plánu ;-)

[novinky] Roadtrip v JůEsEJ
Napsal Dája v 20 bře : 18:59
Ty si mas nejdriv udelat maturitu!

[novinky] TURECKO 2018
Napsal Jarda v 20 bře : 18:53
není to už nuda tyhle zájezdy ? buďte už chvíli do [ více ... ]

[novinky] Roadtrip v JůEsEJ
Napsal Jarda v 20 bře : 18:46
jak to že ne ? máme naplánovaný yosemity přece :-D [ více ... ]


Kontakt
HOVRCH, z.s.
Železova louka 68
549 01 Nové Město nad Metují
IČ: 04700881
číslo účtu: 2600928477/2010

Email: webmaster@hovrch.
info

ICQ: 93133963 
Vítejte,
Uživatelské jméno:

Heslo:


Pamatuj si mě

[ ]
[ ]
[ ]
HIS, PLECHOVKA & LEDOPÁD info
Ledopád-Lezení :

...
Online
Hostí:8
Členů:0
Na této stránce:2
Členů: 297, nejnovější: Ondřej Kosek
Hledat Horolezecký oddíl Vrchoviny
Anketa

Ledopád v HISu narůstá co ty na to?


Hurá,nemůžu se dočkat až zaseknu cepíny a mačky.

Super,ledolezení je moje neoblíbenější disciplína.

Paráda,potrénuju silovou vytrvalost.

Skvělý,vylezu ho na prvním bez horního jištění

Půjdu to zkusit,když už jsem se dřel na ledobrigádě.

Přijdu si ho vyfotit a podívat se na ty blázny co po něm lezou.

Lézt po ledu?Nejsem blázen.Ruce i nohy mě mrznou.

Dejte mě s tím pokoj,akorát to ničí skálu.

Škofja Loka 2018
Dája, Sobota 10 březen 2018 - 16:53:59 // Komentáře:1


Jsem tady, protože letos slaví místní spolek Rovtarji 20 let, jezdí k nám závodit na Mistrovství ČR a předsedovi spolku Brankovi Tavčarovi jsem slíbil, že pokud mají po 3 letech konečně sníh a mohou své závody zorganizovat, tak přijedu.Jelikož nikdo jiný nemohl, přijel jsem za ČR sám a v kroji jsem tu byl za exota. Vyšlo počasí, pohostinnost Slovinců je vždy skvělá a tak je to opět hezká sobota, i když cesta autem sem je 6 hodin. Registrace, převzetí startovních čísel a snídaně je v/u Sokolského domu v centru města, přímo proti mému ubytování, kavárně Vahtnica.V chodbě mají krásné panely s fotkami ze svých nostalgických akcí (zima-lyžování, léto-cyklistika). Na dvou zvětšeninách figuruje i Kozel s Frďasem, když tu kdysi dělali exhibici na dvojlyžích.
Následuje „parádní marš“, tedy průvod centrem města pod vedením dechové kapely. Musel jsem trochu vylepšit naší ceduli, protože chyběl název klubu HOVRCH a na druhou stranu připsat další rok účasti (2010, 2011, 2012, 2018). Celule je pěkně těžká, když jí nesu, aby byla vidět a v druhé ruce lyže s hůlkami … ještě, že si jí mohu zapřít o kožený, vyšívaný opasek :-)Hlásí se ke mně starší pán z diváků, mluví na mě česky, později zjistím, že sem přišel s rodiči ve 12-ti letech a už tu zůstal. Má tři dospělé dcery a umí pořád moc pěkně česky, tak mám fanouška!
Docházíme do prostoru za dojezdem závodů, kde je normálně parkoviště. Teď tu stojí podium, stánky s občerstvením a je tu jakési nástupiště. Tento víkend se totiž jedou v nedalekém lyžařském středisku Stary Vrch mezinárodní, juniorské závody v obřím slalomu. Zde se zahajuje a předávají medaile.
Kolem poledne se diváci shromáždí na chodníku vedle loučky (svahu), která vede od zámku dolů k improvizovanému nástupišti.Sněhu je dost, ale je mokrý, branky pro slalom jsou postavené tak, aby se nemohlo jet moc rychle, skokánek letos není. V těchto závodech se nehodnotí pouze čas a průjezd brankami, ale i styl jízdy a oblečení.Nejdříve jedou ti bez hran, pak s hranami. Střídavě pouští různé věkové skupiny.
Jedu telemark a nakonec jsme s naším „učitelem“ Herbertem z Zell am See dva :-)
Před vyhlášením a obědem opět v Sokolském domě se stihnu vystěhovat z kavárny a nachystat na rychlý odjezd domů. Podává se výborná, hutná polévka s pečivem, plechovka piva a na stole je nějaké sladké cukroví.Ejhle, najednou slyším, že mě Branko vyhlašuje. Než se zorientuji, jsem trochu zmatený, nakonec jsem pochopil, až když přišel i druhý a třetí (oba Slovinci) a společně se fotíme, že jsem první v kategorii muži bez hran. Dostávám na krk těžkou medaili na provázku, asi ze sádry, s reliéfem města Škofja Loky. No a pak když už je po veškerém vyhodnocení, tak dostávám ještě jednu medaili za nejvzdálenějšího účastníka závodů … no, to se ovšem dalo čekat :-)Pak už jen loučení a volná cesta zpět do celkové délky šesti hodin, večer doma stihnu ještě představení našeho ochotnického spolku v Jiřicích a nějaké to pořádné pivo …


18drslovin1.jpg
Držka