Hlavní menu
· O nás
· Odkazy
· HAFFO
Nejbližší akce
Žádná akce v následujících 40 dních
Nejnovější komentáře
[novinky] Běh na Koníčka 2018
Napsal Oťas v 20 čen : 12:19
Jo, po těch letech co člověk tak nějak měl alespoň [ více ... ]

[novinky] Běh na Koníčka 2018
Napsal Ruda v 19 čen : 15:24
Jééé super report, Cgrime díky za organizaci. A ne [ více ... ]

[novinky] Běh na Koníčka 2018
Napsal Benjo v 19 čen : 11:07
Ty vogo ty časy z Marsu nebo co, to snad není možn [ více ... ]

[novinky] 9. dětský HIS-maratón REPORT
Napsal Benjo v 19 čen : 11:06
Nádherný fotky, závod, organizace, počasí, děcka p [ více ... ]

[novinky] Běh na Koníčka 2018
Napsal cukrářka v 19 čen : 10:43
díky za super závod


Kontakt
HOVRCH, z.s.
Železova louka 68
549 01 Nové Město nad Metují
IČ: 04700881
číslo účtu: 2600928477/2010

Email: webmaster@hovrch.
info

ICQ: 93133963 
Vítejte,
Uživatelské jméno:

Heslo:


Pamatuj si mě

[ ]
[ ]
[ ]
HIS, PLECHOVKA & LEDOPÁD info
Online
Hostí:5
Členů:0
Na této stránce:2
Členů: 313, nejnovější: Atcfwshubs
Hledat Horolezecký oddíl Vrchoviny
Anketa

Jak jsi si máknul na brigádě?


Vyhnul jsem se brigádě, ale v brzké době to vynahradím.

Byl jsem tam, ale moc jsem tomu nedal, proto to v brzné době přijdu dodělat.

Máknul jsem jak blázen, ale ještě to není hotové, tak to v brzké době skočím dokončit.

Škofja Loka 2018
Dája, Sobota 10 březen 2018 - 16:53:59 // Komentáře:3


Jsem tady, protože letos slaví místní spolek Rovtarji 20 let, jezdí k nám závodit na Mistrovství ČR a předsedovi spolku Brankovi Tavčarovi jsem slíbil, že pokud mají po 3 letech konečně sníh a mohou své závody zorganizovat, tak přijedu.Jelikož nikdo jiný nemohl, přijel jsem za ČR sám a v kroji jsem tu byl za exota. Vyšlo počasí, pohostinnost Slovinců je vždy skvělá a tak je to opět hezká sobota, i když cesta autem sem je 6 hodin. Registrace, převzetí startovních čísel a snídaně je v/u Sokolského domu v centru města, přímo proti mému ubytování, kavárně Vahtnica.V chodbě mají krásné panely s fotkami ze svých nostalgických akcí (zima-lyžování, léto-cyklistika). Na dvou zvětšeninách figuruje i Kozel s Frďasem, když tu kdysi dělali exhibici na dvojlyžích.
Následuje „parádní marš“, tedy průvod centrem města pod vedením dechové kapely. Musel jsem trochu vylepšit naší ceduli, protože chyběl název klubu HOVRCH a na druhou stranu připsat další rok účasti (2010, 2011, 2012, 2018). Celule je pěkně těžká, když jí nesu, aby byla vidět a v druhé ruce lyže s hůlkami … ještě, že si jí mohu zapřít o kožený, vyšívaný opasek :-)Hlásí se ke mně starší pán z diváků, mluví na mě česky, později zjistím, že sem přišel s rodiči ve 12-ti letech a už tu zůstal. Má tři dospělé dcery a umí pořád moc pěkně česky, tak mám fanouška!
Docházíme do prostoru za dojezdem závodů, kde je normálně parkoviště. Teď tu stojí podium, stánky s občerstvením a je tu jakési nástupiště. Tento víkend se totiž jedou v nedalekém lyžařském středisku Stary Vrch mezinárodní, juniorské závody v obřím slalomu. Zde se zahajuje a předávají medaile.
Kolem poledne se diváci shromáždí na chodníku vedle loučky (svahu), která vede od zámku dolů k improvizovanému nástupišti.Sněhu je dost, ale je mokrý, branky pro slalom jsou postavené tak, aby se nemohlo jet moc rychle, skokánek letos není. V těchto závodech se nehodnotí pouze čas a průjezd brankami, ale i styl jízdy a oblečení.Nejdříve jedou ti bez hran, pak s hranami. Střídavě pouští různé věkové skupiny.
Jedu telemark a nakonec jsme s naším „učitelem“ Herbertem z Zell am See dva :-)
Před vyhlášením a obědem opět v Sokolském domě se stihnu vystěhovat z kavárny a nachystat na rychlý odjezd domů. Podává se výborná, hutná polévka s pečivem, plechovka piva a na stole je nějaké sladké cukroví.Ejhle, najednou slyším, že mě Branko vyhlašuje. Než se zorientuji, jsem trochu zmatený, nakonec jsem pochopil, až když přišel i druhý a třetí (oba Slovinci) a společně se fotíme, že jsem první v kategorii muži bez hran. Dostávám na krk těžkou medaili na provázku, asi ze sádry, s reliéfem města Škofja Loky. No a pak když už je po veškerém vyhodnocení, tak dostávám ještě jednu medaili za nejvzdálenějšího účastníka závodů … no, to se ovšem dalo čekat :-)Pak už jen loučení a volná cesta zpět do celkové délky šesti hodin, večer doma stihnu ještě představení našeho ochotnického spolku v Jiřicích a nějaké to pořádné pivo …


18drslovin1.jpg
Držka