Turista ze sousedního státu

Úraz

Rock Master Junior 2017 – Arco
Dája, Pondělí 04 září 2017 - 11:58:17 // Komentáře:10

To se tak stane, že za vámi přijde dcera, že by chtěla na závody do Arca. Přemlouvají vás i známí, že to je dobrý nápad a že pojedeme společně. Jediný, co mne mohlo zachránit před cestou, byla registrace na mezinárodní závody přes ČHS, která bohužel (teď mohu říci bohudík) dopadla taky. Jedeme tedy na Rock master junior 2017 do Arca.

Závody mládeže se konají ve stejný termín jako Rock Master pro dospělé. Součástí závodu dospělých je světový pohár v lezení na obtížnost, rychlost, oblíbený závod KO boulder, Duel a další doprovodné akce konané na závodišti a v městečku Arco. Prostě mumraj jen o trošku větší než při dospěláckým Hismaratónu.

Program pro juniory byl trochu šílený, závodilo se ve formátu budoucích Olympijských her. Ve čtvrtek nás čekal boulder . V pátek a sobotu závodili dospělí a v neděli pak junioři měli obtížnost a rychlost. Nezbylo, než to pojmout trochu jako dovolenou. Zazávodit si a zároveň si užít lezení a zábavy v okolí Arca.

Natálka se domluvila s kamarády Honzou Štípkem a Anetkou Ševčíkovou, rodiče rezervovali a pronajali chatu a společně, jsme vyrazili směr Arco. Vytvořili jsme tak parádní český tým, který konkuroval i nejčetnějším výpravám z Polska, Bulharska, Japonska, Ruska, Chile, USA ……. JJ. Pro představu jen v kategorii u Natálky bylo asi 7 Bulharek (možná 8 J).

Závody v Arcu  jsou jediné mezinárodní závody, které pořádá mezinárodní horolezecká federace IFCS určené pro kategorii U10, U12 a U14. Konkurence byla obrovská a v jednotlivých kategoriích výkonnostně neuvěřitelně vyrovnaná.  Do Arca jsme jeli hlavně pro zkušenost a srovnání, jak na tom vlastně jsou ostatní závodníci v naší kategorii z jiných zemí i kontinentů. Jednotlivé cesty a bouldry byly postaveny parádně, organizace, hlavně v neděli trochu vázla, ale celkově to byly opravdu krásné závody s úžasnou atmosférou.

Natálka Hovrchu  ostudu neudělala J  V bouldrech skončila dělená 15-tá s výsledkem 4 bouldry z 5-ti. 11 holčiček topovalo 5 z 5-ti. Nervozita byla hodně znát.  V nedělní obtížnosti skončila dělená 7. a v rychlosti, kterou lezla poprvé v životě 15. Celkově skončila na 14-tém místě v konkurenci 28 holčiček.  Závod vyhrála Bulharka, druhá byla nám známá z dětského His maratónu Malgorzata Kurek z Polska a třetí skončila Švýcarka.

Díky Honzíkovi Štípkovi neodjela česká výprava na prázdno. V kategorii U10 vybojoval celkové 2. místo.

V sobotu si děti plnily své sny. Viděly své idoly a světové sportovní lezce na živo. Podpisy se pomalu ani nevešly na tílka a trika a foťáky se plnily společnými fotkami. Adam Ondra skončil druhý na obtížnost a parádním stylem vyhrál Duel, prostě krása.