Hlavní menu
· O nás
· Odkazy
· HAFFO
Nejbližší akce
Žádná akce v následujících 40 dních
Nejnovější komentáře
[novinky] GRAN SASSO 2022
Napsal Luki v 23 říj : 22:32
Krása!Hanka

[novinky] Neofiko HISmaratón
Napsal Dája v 22 zář : 09:09
Co je pro me Hismaraton? Mnoho let budovana znacka [ více ... ]

[novinky] Letní dovoUheráci 2021
Napsal Štěpuch v 06 úno : 21:00
Paráda, La Saume čirá nádhera !!!

[novinky] Letní dovoUheráci 2021
Napsal Tom v 23 led : 21:43
Bomba, super a navíc jste to dobře podrtili.

[novinky] ŽULA KAM SE PODÍVÁŠ
Napsal Tom v 23 led : 21:13
nádhera


Kontakt
HOVRCH, z.s.
Železova louka 68
549 01 Nové Město nad Metují
IČ: 04700881
číslo účtu: 2600928477/2010

Email: karborund@centrum.cz
Vítejte,
Uživatelské jméno:

Heslo:


Pamatuj si mě

[ ]
Online
Hostí:9
Členů:0
Na této stránce:1
Členů: 1201, nejnovější: trubnikaaa
Hledat Horolezecký oddíl Vrchoviny
Anketa

Kterého zvířete se cestou do skal bojíš nejvíc?


Klíště

Medvěd

Had

Policajt

Ochránce přírody

Turista ze sousedního státu

Úraz

Mexiko III. dil
webmaster-Jíra, Neděle 14 ledna 2007 - 15:53:57 // Komentáře:10


Ahojky Zdravime vsechny u posledniho dilu serialu o putovani po Mexiku. Takze z mestecka Puerto Escondido, kde jsme travili vanoce, jsme se po peti dnech vydali dale na zapad.Puerto Escondido nas opravdu oslovilo svymi krasnymi plazemi a velkymi vlnami.Pobrezi neni poseto velkymi turistickymi hoteli jako v ostatnich velkych letoviskach a tim se stava daleko pritazlivejsim a romantictejsim. Po nekolika pokusech zkrotil velke vlny na malem prkynku jsem vypil pulku oceanu a stejne si moc nezajezdil.Nakonec se mi alespon podarilo nekolikrat si stoupnout, na nejakou dlouhou jizdu to ale nebylo. Dostatecne vykoupani a odpocati pak dale mirime na zapad do Sant Cristobalu a dale do Agua Azulu, coz jsou nadherne kaskady s modrozlenou vodou a vysokymi vodopady. Ackoli zde se to turistikou jen hemzi, presto jsme kouzlu tohoto mista podlehli. Opravdu vinikajici pak byla koupacka v prirodnich lavorech a malych kaskadach v horni casti Agua Azulu.Dalsim mistem turistickeho ruchu bylo Palenque.Po prohlidce starobylych ruin Mayskeho mesta se rychle premistujeme do daleko klidnejsiho a turisty nezkazeneho mestecka Teapa. Nedaleko tohoto mesta se nachazi jeskyne Gruta de Las Canicas. Cesta k teto jeskyni byla pro nas neobycejnym zazitkem. Po najmuti mistniho pruvodce se prodirame hustou vegetaci a bahnem az ke vchodu do teto svetove jedinecne jeskyne. Vchod byl natolik zarostly a ukryt v pralese, ze bez mistniho guida je skoro nemozne tento vchod objevit. Tato jeskyne v sobe skryva odhadem 200 milionu jeskynich perel a tim se stava jedinecnou. Nikde na svete nebylo tolik jeskynich kulicek jeste objeveno.Silvestra tedy travime valenim v kulickach. Posledni nasim cilem byl nejvyssi vrchol Mexika Pico de Orizaba.
 


Po presunu pod jeji upati na chatu Pietra Grande zaciname s aklimatizaci, ktera se snad jako vzdy ukazala jako nedostatecna.  Presto 5.ledna 2007 zdolavame tento 5700 metru vysoky kopec.


Vycerpani a s bolesti hlavy se uz jen presouvame do hlavniho mesta, odkud 11. ledna odletame zpet do Ceske Republiky. Timto jsme zakoncili nasi dlouhou cestu Mexikem. Vice informaci a fotecek najdete casem v nasi kronice oddilu. Mejte se krasne a uz se na vas tesime..


Jira a Paja

- - - - -