Hlavní menu
· O nás
· Odkazy
· HAFFO
Nejbližší akce
Žádná akce v následujících 40 dních
Nejnovější komentáře
[novinky] GRAN SASSO 2022
Napsal Luki v 23 říj : 22:32
Krása!Hanka

[novinky] Neofiko HISmaratón
Napsal Dája v 22 zář : 09:09
Co je pro me Hismaraton? Mnoho let budovana znacka [ více ... ]

[novinky] Letní dovoUheráci 2021
Napsal Štěpuch v 06 úno : 21:00
Paráda, La Saume čirá nádhera !!!

[novinky] Letní dovoUheráci 2021
Napsal Tom v 23 led : 21:43
Bomba, super a navíc jste to dobře podrtili.

[novinky] ŽULA KAM SE PODÍVÁŠ
Napsal Tom v 23 led : 21:13
nádhera


Kontakt
HOVRCH, z.s.
Železova louka 68
549 01 Nové Město nad Metují
IČ: 04700881
číslo účtu: 2600928477/2010

Email: karborund@centrum.cz
Vítejte,
Uživatelské jméno:

Heslo:


Pamatuj si mě

[ ]
Online
Hostí:12
Členů:0
Na této stránce:1
Členů: 1196, nejnovější: Jannajkq
Hledat Horolezecký oddíl Vrchoviny
Anketa

Kterého zvířete se cestou do skal bojíš nejvíc?


Klíště

Medvěd

Had

Policajt

Ochránce přírody

Turista ze sousedního státu

Úraz

Pískoviště 2021
Petr, Neděle 07 listopadu 2021 - 17:49:38 // Komentáře:2


Tak jo, též se přidávám a něco sem napíšu…


 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
výjezdů ven moc nebylo, a tak jsem si zabalil bábovičky, lopatičku, kyblíček a vyrazil si hrát na písek..  ale ještě před pískem trávíme chvilku v Chorvatsku, kde se mně podaří 7a na Os a dvě 7a+ af pp (fr.klasa) .. a tak jsem byl krásně namlsanej na tu sezónku... V Čechách počasí moc nic a tak využívám každé možnosti a valím to na Sušky .. (hodně víkendů tam :D ) kde se rozlejzám v těch lehkých klasikách jako jižní traverz.. východní roh.. fotogenická hr. vše za V .. atd. materiál mi sedí, zakládat se dá taky lecos a tak volím taktiku trénování morálku a hledám cesty do sedmiček s jedním nebo žádným kruhem.. paráda jde to... občas je člověk  překvapenej co vše v nevědomosti vyleze... a tak po záměně Otovy cesty V na hlavní věži za  Přímá"L" VIIC Rp pro jistotu dolezené variantou za VIII. Tak  se druhý den divím, co jsem to vlastně přelezl (s prodlouženým kruhem od anděla co slaňoval dolů, ale jinak v kuse. Představa červené tečky rozmázlé dole na balkóně byla silnější než já a tak jsem "vyměk" a nechal se zachránit) .. ale byl to dobrej omyl do startu sezóny ..  
Rozepisovat se tu o každé navštívené oblasti nebo každém víkendu stráveném na laně nemá moc smysl, protože to bylo fakt intenzivní a co víkend to by se hodil článek.. :D a tak spíš zkusím vypíchnout momentky co mi utkvěly v paměti.
První co určitě stojí za zmínku je OSAZENÍ NAŠEHO PRVNÍHO KRUHU s Jarou Mervartem a tak se zrodila na Ostaši cesta na Pilíře u Hladké s názvem Za smrkem za VIIb-VIic Rp. Na tuto věž se nám podařil i druhý prvovýstup v podobě odjištěného komínku (4. smyčkami) se jmenuje Dítě světla za III. K povedeným přelezům bych uvedl Tep života VIIIa AF, Tulácká VIIb, Quo Vadis VIIb AF,  Bilí komín V, Beranova VIIc AF..

Další pro mě letos bohatou destinací byl náš krásný Ádr, kde jsem strávil nejvíc víkendů.. Na OS to moc bohaté nebylo, ale o to víc nebyla nouze o dobrodružství, o cinkání matroše ve skalách.. Do toho plno smíchu, písní a skvělé nálady ať už u Tošováka nebo u ohýnku s kytarou. Moc jsem toho v ádru nenalezl, pověsti byly silnější avšak né úplně pravdivé a najdou se zde i krásné zajištěné linie i parádně nezjištěné to ano :D. A tak zahajuji lezení hned v květnu sbíráním hore zdárků na kváčky na sólo (rumburak, koledníček atd.) .. Do skal vyrážím převážně s lidma co na prvním moc nelezou a tak o tahání není nouze (spíše psychický odpočinek na druhém chybí :D ) Najádou doporučená vstupovka do Ádru východní za V na Zrzka je jasná volba.. a má pravdu, cesta nezklame a je tam od komínku přes spáru po rajbásek prostě tak nějak parádní mix.. postupně zdolávám lehčími cestami vrchol Polední.. Čertova mostu - Tunelová za V (pěkný komínek s vypečeným odlezem na vrchol od kruhu), Milenců  a dalších věží.. Konečně zvoní telefon a volá Jarda že Ádr je jasnej, a tak se nám podaří vylézt  na Cukrovarák , Janebovu na Džbán, Slunečnou na Dvorskou nebo Ulomené kopýtko VIIa na Kentaura.. takže pro mě vylezené věže, o kterých jsem sníval.  Ale to byl teprve červenec...

Po tom jsem ještě stihl navštívit Hrubici, Sušky, Ostrov, Tisou.. ale o tom třeba příště..

A tak se přesuneme na konec .. píše se lezecké hvězdné datum se skvělou podmínkou (ne pro jističe = zima) 28. října, kdy se využívá jedna z posledních podmínek a po dohodě s Purbošem z Uherského Hr. jsou Teplice a Ádr jasná vyhlídka.. první den přelézáme  Stánikovy příhody na Bondyho, variantu za VIIIa ( na 2.), údolní  V a na Šidítko Žlutou linku VIIIb (2.) (vrcholovka z roku 1962♥), druhý den se chystáme na Barieru.. nejdříve se rozlejzáme v Koutové VI od Špeka na Feferonku, takže celkem poctivej rozlez na mě (druhý konec lana) :D .. sice moc necítím formu, ale dát si Stroboskop na prvním, na konec sezóny, byla výzva (přelezeno loni za Jardou M . na druhýho) a tak jdem do toho .. po problémech cvakání druhého a čtvrtého kruhu, vymýšlením jak cvaknout, mě připravilo o sil, které výše chyběly.. po tom co ještě nevymyslím cvakání pátého je to jasné.. nalezu tam asi po desáté a natahuju se po kruhu takže "ferrata styl" bohužel.. :D dolézám nad žlábek a zespoda se ozývá prosba o štand a dobrání, jak jsem psal podmínka dobrá, ale Pavlikoj mrzly kolena. Doberu ho k sobě a pak bez problémů dolézám přes poslední kruh nahoru.. dále se jdeme dolézt na Feťáckou a opět mizíme s čelovkama zpět k Tošovákoj..

Ádr trochu proschnul a tak další dny zkoušíme Sokolíka na Mravenči horu, bohužel oba věšíme pytel, širočinka nepustí..   Pak už se Jindra veze na druhým a je mu dopřán výhled z Pegasa, Polední, věže Žána, Franka a jiné.

Doufám že nás podmínka ještě někam pustí..  a tohle je prozatím mini přehledíček co jsem stihnul zažít u nás v krajích. Občas se našlo místo vzít i foťak nebo ho někomu podstrčit, tak přikládám pro inspiraci pár snímků .. 

Jindra "Blexa"

 
 
 

2021_blexa_002.jpg
Ádr, Štěpánská koruna – údolní
 


Alešák Procházka v akci
 


Džbán
 


Neznámí na Králi
 


Pajas v Polické na Hrad, Ádr
 


Pajas v Polické 2
 


Polická na Hrad (foto Matouš B.)
 


Reprezentant Jindra
 


slanění pískařské víly... pěkně na boso a přes osmu
 


Ádr barvičky
 


Ostaš – Cikánka, Polická
 


Jarda na SuškáchPodzim na Suškách
 


Roviště… výjimečně z písku pryč, ale ráno bylo úžasně
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
...
- - - - -